Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bimeks Bi İmza Kampanyası ile Taksitli Telefon Alma

Bilindiği gibi ülkemizde geçtiğimiz zamanlarda kredi kartı yapılan alışverişlerin taksit sayısında belirli kısıtlamalara gidildi. Bu durum birçok kişinin alışveriş konusunda sıkıntılar yaşamasına neden olmuştur. Mağazalar, müşteri kaybetmemek için ve müşterilerinin kredi kartı taksit sayısı konusundaki yaşadığı problemlerle karşılaşmaması için farklı yöntemlerle müşterilerine taksitli alışveriş olanağı sunmaktadır. Birçok mağaza çeşitli bankalarla anlaşma yaparak, müşterilerinin banka aracılığıyla kredi çekmesine olanak tanıyor ve bu şekilde taksitli alışveriş yaptırıyor. Ancak bu duruma da belirli bir süre sonra müşterilerin tercih etmediği yöntemlerden birisi durumuna düşmüştür.

İlgili: Kredi Kartı Olmadan Taksitli Cep Telefonu

Kredi kartına getirilen taksit kısıtlamasından sonra devrim gibi bir ilke imza atan Bimeks firması, müşterilerinin çok daha farklı bir ödeme yöntemi ile taksitli alışveriş yapabilmelerini sağlıyor. Bimeks Bi İmza Kampanyası dahilinde Bimeks’ten alışveriş yapmak isteyen herkes 15 bin liraya kadar taksitli alışveriş yapabiliyor. Üstelik Bimeks, alışverişlerinde müşterilerine tam 24 aya kadar vade olanağı da sunuyor. Bu sistemin asla bir kredi sistemi olmadığını, bankalardan kredi kullanılmadığını, herhangi bir senet imzalanmadan yapıldığını ve kredi kartı ya da benzeri bir ödeme sistemi olmadığını hatırlatalım. Sistem PayTrust altyapısı ile hizmet veriyor ve bu sistemin en büyük özelliği ise ülkemizde ilk ve tek ödeme sistemi olmasıdır.

Bimeks Bi İmza Kampanyasından Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Bi İmza kampanyası sadece Bimeks mağazalarında geçerli bir kampanyadır ve sadece Bimeks mağazalarından yapılan alışverişlerin taksitlendirilmesi için kullanılır. Kampanyadan yararlanmak ise oldukça basittir. Bimeks müşterilerinin alışverişlerini yaptıktan sonra kimlik numaralarını kasa yetkililerine vermesi yeterlidir. Bu aşamada sistem müşterilerinin kredi notunu kontrol eder ve kredi notuna göre yapılan alışverişlerin taksitlendirilmesine ya da taksitlendirilmemesine, doğal olarak kredi kullandırılmasına ya da kullandırılmamasına karar verir.

Eğer sistem müşterilere kredi kullandırma konusunda onay verirse müşterilerle ıslak imza karşılığında sözleşme yapılır ve yaklaşık olarak birkaç dakika içerisinde alışveriş tamamlanır. Bu sistem sayesinde kredi kullanan kişiler alışverişlerini 24 aya kadar vade ile yapabiliyorlar. Üstelik sistem tarafından onay verilmesi durumunda Bimeks müşterilerinin herhangi bir kefil ya da maaş bordrosu gibi bir belge vermesine de gerek bulunmuyor.

İmza Sistemini Banka Kredisi İle Karıştırmayın

Banka kredisine benzer bir sistemle çalışan Bi İmza sisteminin asla banka kredileri ile karıştırılmaması gerekiyor. Evet, sistemin müşterilere onay vermesi için kredi notu baz alınıyor ancak müşterilerin kredi limitleri bu işlemden etkilenmez. Sistemin en önemli avantajı ise taksitlerin herhangi bir nedenden dolayı ödenememesi durumunda kredi notuna etki etmiyor olmasıdır. Normal şartlarda aksatılan bir ödeme kredi notunun düşmesine neden olur ancak Bi İmza sisteminde aksatılan ödemeler kredi notunun düşmesini neden olmaz. Hiç bir banka sistemi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bu sistemi, Bimeks mağazaları üzerinden alışveriş yapan, 18 yaşını doldurmuş herkes rahatlıkla kullanabilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 3 Ekim 2016 - 10:15:04

Benzer Konular

Yukarı Çık