Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

BaroKart ve Barokart Para Yükleme Detayları

BaroKart

Avukat kimlik kartı olan BaroKart ile bu kartın kullanılmakta olduğu Barolar bu uygulamaya dahil edilir ve tüm Baro birliklerinde otopark, kapı geçişi, sosyal tesis gibi ödeme noktalarında nakit para taşımadan ödeme kolaylığı sağlayan bir sistemdir. BaroKart ile anlaşmalı olan tüm işyeri noktalarında (akaryakıt, yiyecek, giyim dahil) ödeme ve indirim imkanlarından faydalanılabiliyor.

Kişiye özel olan bu BaroKart içine istenilen miktarda kredi yüklenmesi mümkün. Kişiye özel olması nedeniyle kartın sahibi dışında herhangi biri tarafından kullanılamamaktadır ve kartın bir başkasına devir işlemi yapılamaz. BaroKart kullanan avukatlar bağlı oldukları Baro haricinde başka bir Baro birliğine gittiği zaman da bu kart ile o Baro birliğinin hizmetlerinden yaralanabilmektedirler.

BaroKart Para Yükleme

BaroKart Para Yükleme işlemlerini online olarak hızlı bir biçimde yapılabiliyor. BaroKart’ın numarası, yüklenecek tutar ve kredi kartı bilgilerinizin girilmesi durumlarında transfer çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor. BaroKart pos cihazlarını kullanarak da yükleme yapmak mümkün. Adliye içerisinde veya da Baro Başkanlıkları bünyelerinde kurulmuş olan pos cihazlarından biriyle istenilen miktardaki bir tutar nakit veya kredi kartı ödemesi vererek yüklenebilmektedir. Kredi kartı yüklemelerinde sanal pos sistemi kullanılmakta olduğu için kredi kartının E-Commerce işlemine açık hale getirilmiş olması gerekiyor. Bu işlemin açık hale getirilebilmesi için kredi kartınızın ait olduğu banka ile iletişime geçebilirsiniz.

Havale veya EFT yoluyla BaroKart’a yükleme yapılabilir. Türkiye Barolar Birliği‘ ne ait olan TR98 0001 0006 8539 0319 6650 35 olan Ziraat Bankası İBAN numarasına havale veya EFT seçeneklerinden biriyle yükleme yapılabilir. Bu şekilde gönderilen tutar çok kısa bir süre içerisinde BaroKart hesabına yansımaktadır. Bankaların internet şubelerinden veya ATM makinelerinden de BaroKart’a kredi yüklemesi yapılabilmekte. TEB Bankası ve Türkiye Barolar Birliği arasında yapılan anlaşmayla TEB Bankasının şubelerinden, ATM cihazlarından, internet şubelerinden hızlı bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. ATM cihazları ile kartlı veya kartsız bir şekilde kredi yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ön yüklemeli bir ödeme sistemi olarak kullanılmakta olan BaroKart akıllı sistemiyle Adalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği arasında yapılan yeni tasarıyla güncellenen Baro Kart ile adliyeye gitmeden internet üzerinden UYAP Avukat Portalına giriş yaparak dava açılabilir, tüm dosya masraflarını ödeyebilir, kart ile sorgulama yapabilirsiniz. UYAP Avukat Portalı üzerinden harç yatırmak istenildiği durumlarda UYAP’ın resmi sitesine girerek ‘Portallar’ kısmına giriş yapılmalı ve bu bölümden ‘Avukat Bilgi Sistemi’ seçilmelidir. Devam eden adımlarda E-imza kullanıyorsanız E-imza sekmesinden ‘Turk Trust’ seçeneğini seçmeli ardından gelen şifre giriş ekranına akıllı kartınızın şifresini tuşlayarak ‘İmzala’ butonuna tıklamalısınız. Sisteme bu şekilde giriş yapabilir ve ardından yapmak istediğiniz işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellenen özelliğiyle Sodexho ve BaroKart işbirliği sözleşmesi uyarınca üye işyeri olan restoran, cafe gibi tüketim noktalarında kartınızla ödeme de yapabilmeniz mümkün olabiliyor.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 16 Eylül 2016 - 12:53:25

Benzer Konular

Yukarı Çık