Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankaya Adres Değişikliği Bildirimi Nasıl Yapılır?

Akbank,İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Vakıfbank, Halkbank,Ziraat Bankası,Denizbank,Finansbank ve PTT adres değişikliği bildirimi nasıl yapılır öğreneceksiniz. Bir banka ile işlem yaptığınız bankaya verilmesi gereken bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler TC kimlik numarası, telefon numarası, mail adresi ve ikamet edilen adres gibi bilgilerdir. Her banka müşterisinin ikamet ettiği adresi bilmek durumundadır. Çünkü bankalar buna göre sistemlerine kayıt ettiği müşterilerine bilgiler sunar veya bu müşterilerine kart veya posta gönderir. Diğer yandan kredi kartlarının borç bilgileri veya herhangi bir bilgilendirme evrakı kişilerin doğrudan adreslerine yapılabilir. Bankalara bildirilen adreslerin her zaman doğru olması gerekir. Bunun yanı sıra kredi alan veya kredi kartı kullanan kişiler adreslerinin doğruluğunu ikametgah alarak da bildirmek durumundadır. Dolayısıyla adres üzerinden herhangi bir yanlış işlemin yapılması mümkün olmaz. Bankalara sunulan adreslerin ilgi genelde şubelerden verilir. Bunun yanı sıra bankalar ile işlem yapan kişiler internet bankacılığı, telefon bankacılığı üzerinden de adres bildirimlerinde bulunabilir. Böylece bankalara doğrudan bilgi verilmiş olunur.

bankacılık işlemleri

bankacılık işlemleri

Zaman içerisinde doğal olarak adreslerin değişmesi söz konusu olabilir. Bu gibi değişiklerin mutlaka bankalara bildirilmesi gerekir. Bankalara adres değişikliğini bildirmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bunlar arasında sizler için en uygun olanını veya bankaların en uygun gördüğü adres değişikliği bildirimini yapabilirsiniz. Bazı bankalar internet üzerinden adres değişikliği yapıyorken bazı bankalar sizlere şubeye gelme şartı yüklemeden telefon bankacılığı adres değişikliği yapma hakkını da sunmaktadır. Bu şekilde yapılan  değişiklikleri dilediğiniz gibi değerlendirebilir ve işlemlere başlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Adres Değiştirme

Akbank, Yapı Kredi Ziraat Bankası gibi bankalar sahip olduğunuz adresleri kolay bir şekilde değiştirme imanını sizlere sunuyor. Bu bankaların müşterisiyseniz günün her anında internet bankacılığı üzerinden adres değişikliği yapabilirsiniz. Adreslerinizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra kaydedebilirsiniz. Bunun yanında eğer adresinizin çok sık bir şekilde değişme durumu varsa fatura alma bilgilerini doğrudan e-mail üzerinden alma talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde yapılan başvurularda sizlere bütün bilgilendirme evrakları mail olarak gelir. Böylece kağıt fatura ile uğraşmazsınız. Hem doğaya hem de ekonomiye katkıda bulunarak faturalarınızı mail yöntemiyle almayı seçebilir ve adres değişikliği ile ilgili sürekli değişiklik yapma durumunda kalmazsınız.

Telefon Bankacılığı Üzerinden Adres Değiştirme

Türkiye’de yer alan bütün bankaların telefon bankacılığı hizmeti bulunmaktadır. Bu bankalardan daha iyi bir şekilde hizmet almanızı sağlar. Çünkü günün her anında istediğiniz her yerde bankanızın telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapılan bankacılık aynı zamanda bankaların da zamandan kazanmasını ve işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapmasını sağlar. Bankaların telefon bankacılığını arayarak mevcut olan adresinizin değiştiğini söyleyebilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetlerinde sizlerin en son olan adresi kayıtlı olmaktadır. Durum böyle olunca sizlerin adres değişikliğini mutlaka bildirmesi gerekebilir. Şubelere gitmeden dilediğiniz yerden adres değişikliğini bankaların telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bazı bankalar operatör menüsüne adres değişikliği seçeneğini de sunmaktadır. Buradan direkt olarak müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz. Böylece işlemlerinizi zaman kaybı olmadan kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz de tıpkı internet bankacılığı üzerinde olduğu gibi telefon bankacılığı üzerinden de e-mail üzerinden fatura ve evrak almanız gerektiğini söyleyebilirsiniz. Bu sayede faturalarınızı her ay elektronik posta olarak alma şansına sahip olabilirsiniz.

Şubede Adres Değişikliği Yapma

Bir bankanın müşterisi olma yolu ilk olarak şubelerden geçer. Kredi kartı almada, vadeli veya vadesiz hesap açmada ve kredi almada bankaların şubesine gitmek en fazla tercih edilen yöntemler arasındadır. Adres değişikliği de bankaların şubelerinden yapılabilir. Bankaların şubelerine giderek adresinizin değiştiğini ve bunu bildirmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Böyle bir istekte bulunduğunuz zaman banka size adres değişikliği formu verecektir. Bu formu doldurduktan sonra adreslerinizin değişikliği yapılmış olur. Bunun yanı sıra bankaların bazıları adres değişikliğinde muhtarlıktan ikametgah adresi isteyebilir. Muhtarlıklardan alınan bu onaylı ikametgahlar ile birlikte bankalara adres değişikliği yapabilirsiniz. Bankalar ile yapılan işlemler üzerinde sizler için özel adres değişikliği formları hazırlanmaktadır. Bu sayede bu işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Şubeler üzerinden, internet bankacılığı veya telefon bankacılığı üzerinden adres değişikliği yapılması mümkündür. Bu sayede sizler de bankalar ile direkt olarak kurduğunuz iletişimi devam ettirebilirsiniz. Adres bilgileri artık çok daha önemlidir ve kontrol altında tutulmaktadır. Bu nedenle hem bankalar hem de banka müşterileri adres bilgilerine dikkat etmelidir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 23 Temmuz 2016 - 9:43:39

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Erol yılmaz dedi ki:

    Mobilden bilgilerimi defiştirmem detaylı bilgi alabilir miyim teşekkürler yapı kredi bu arada

Yukarı Çık