Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Bankalarda Çaycılık İşi

Bankaların içerisinde banka personellerinin dışında destek elemanları da çalışmaktadır. Bunlar, güvenlik görevlileri, temizlik personelleri ve çaycılardır. Günün her anında yoğun bir mesaide bulunan banka çaycıları, banka personellerinin her türlü istek ve ihtiyaçlarına karşılık vermekte ve düzenli bir maaş ile birlikte sigortalı bir işte çalışabilmektedir.

Bankaların şubelerinde çaycı olarak çalışmak isteyen kişilerin yerel olarak iş ilanlarına bakması gerekmektedir. Personel alım ilanları bankaların iş sitesi sayfalarında yayınlanmaktadır. Banka personeli arayan bankaların ilanlarının yer aldığı bu sitelerde temizlik görevlileri, güvenlik görevlileri ve çaycı ilanları yer almaktadır. Bankalarda çaycılık işinin mesai saatlerinin, maaşının ve sosyal güvenlik şartlarının iyi olması nedeniyle son dönemlerde çok fazla tercih edildiği bilinmektedir.

ÇAYCI ARAYAN BANKALAR

Personel alımlarında referans, öz geçmiş ve iş tecrübelerine bakılmaktadır. Bundan dolayı daha önce bu işi yapmış olan kişilerin bankalarda görev alma ihtimali daha fazladır. İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası gibi bankalar her sene düzenli olarak çaycı alımlarında bulunmaktadır. Bu bankalara alınan personeller ile önce bir ön sözleşme imzalanmaktadır.

Daha sonraki deneme süreci içerisinde memnun kalınması durumunda banka yönetimi çaycılar veya bu alanda sorumlu kişiler ile yeni sözleşme yapabilmektedir. Uzun dönemli çalışmalarda kadro almak da söz konusudur. Bankalarda çaycılık işi arayan kişilerin öz geçmişli bir şekilde başvuru yapmalarının ardından beklemesi gerekmektedir. Bankalar, uygun gördükleri personelleri bir ön görüşmeye çağırmaktadır. Burada yapılan değerlendirme sonucunda iş görüşmesinin gidişatına ve başvuruda bulunan kişilerin özelliklerine göre bir eleme yapılmaktadır. Daha sonraki aşamada ise belirlenen kişiler ile deneme çalışmaları yürütülmektedir.

İlk etapta tecrübesiz kişilere asgari ücret karşılığında bir sözleşme yapılmaktadır. Daha sonraki aşamada ise maaş artışının gerçekleşmesi mümkündür. Bankalarda çaycı olarak çalışan kişilerin işlerinde başarılı olması durumunda buradan önemli referanslar edinmesi de mümkündür. Böylece bir başka bankada daha rahat bir şekilde iş bulması söz konusu olabilir. Bankaların içerisinde önemli bir göreve sahip olan çaycılar, mesai saatleri içerisinde bankaya gelen konuklarla da ilgilenebilmektedir. Banka müdürleri, vezne görevlileri ve güvenlik görevlileri ile sıcak bir ortamda çalışma imkanı bulmaktadır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Personel Alımı Yapan Bankalar
Yazar: Tarih: 24 Şubat 2016 - 6:17:11

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Sibel Akdağ dedi ki:

  İzmir’de oturuyorum bankada çay ve temizlik işinde çalışmak istiyorum.

 2. Gülüzar yurdaer dedi ki:

  Bankalarda üç yıl joker olarak çalıştım bir bankada sabit çalışmak ıstiyorum adresimi istanbul esenler

 3. Hülya dedi ki:

  İstanbul beylik düzünde oturuyorum bu işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 4. emine dedi ki:

  Maltepe de oturuyorum çay temizlik konusunda tecrübeliyim çalışmak istiyorum teşekkür ederim.

Yukarı Çık