Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalara Adres Değişikliği Bildirimi – Tüm Bankalar

Bankalar ile yapılan ilk sözleşmelerde adres değişikliği yapabilmek için gerçekleşmesi gereken adımlar aslında çok basitti. Tüm bankalarda adres değişikliği bildirimi için şubelere gidebilir veya telefon bankacılığı üzerinden de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bankalarda müşterilerin adreslerinin her birisi yer almaktadır. Çünkü bu bilgiler çok önemlidir. Bankalar adres değişikliği bilgilerinde ilk kayıt esnasında bildirilen adresleri kayıt altında tutmaktadır. Daha sonra bu adreslerinizin değişikliği veya nakil gibi durumlar söz konusu olabilir. Eğer böyle bir durum gerçekleştiğinde yapmanız gereken bankaya gitmek ve işlemlerinizi yapmaktır. Bankalar ilk defa sunulan adreslerin yapılandırılması ve değişikliğinin bildirilmesinde bankalarınız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

adres değişikliği

adres değişikliği

İş Bankası Adres Değişikliği Bildirimi

İş Bankası Türkiye’deki bütün şubelerinde sizlere adres konusunda önemli avantajlar sunmaktadır. Bununla birlikte adres değişikliği bildirimi için telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. İş Bankası telefon şubesinin yanı sıra şubeler ile birlikte adreslerinizde meydana gelen değişiklikleri yapabilirsiniz. Adres değişikliğinde yeni adresinizi eksiksiz bir şekilde bildirmeniz gerekmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yenilenen adreslerinizi kontrol etmeniz de mümkün olabilir.

Halk Bankası Adres Değişikliği Bildirimi

Halk Bankası üzerinde ilk olarak kayıtlı olan adreslerinizi değiştirmek için sizlere iki seçenek sunuluyor. Bunlardan birisi Halk Bankası şubelerine gitmek veya Halk Bankası telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcilerine adres değişikliği ile ilgili bildirimde bulunmak. Halk Bankası şubeleri adreslerinizin doğruluğu teyit etmek amacıyla sizlerden ikametgah belgesi isteyebilir. Bunun yanında Halk Bankası telefon bankacılığı ile yaptığınız adreslerin sisteme anında geçmesini de isteyebilirsiniz. Adreslerinizin değişmesi ile birlikte sizlere gönderilen faturalar veya kredi kartı evrakalrı artık yeni adreslerinize gönderilmektedir.

Yapı Kredi Adres Değişikliği Bildirimi

Yapı Kredi müşterisiyseniz adreslerinizi değiştirmek için yapmanız gereken işlemler çok basit. İsterseniz sizlere en yakın Yapı Kredi şubesine giderek adresinizin değiştiğini belirtebilir ve ikametgah belgesi ile birlikte yeni adresinizi kayıt altında tutabilirsiniz. Bunun haricinde Yapı Kredi telefon bankacılığı ile de adreslerinizi değiştirmek istediğiniz belirtebiliriniz. Eğer faturalarınızı veya kredi kartı bilgilerinizi adresinize fatura olarak alıyorsanız, adres değişikliğinde yeni adresinizi Yapı Kredi şubelerine bildirmeyi unutmayınız.

Ziraat Bankası Adres Değişikliği Bildirimi

Ziraat Bankası müşterileri sistemde kayıtlı olan adreslerini her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Bunun için Ziraat Bankası şubelerine gitmek veya Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden adreslerin değiştiğini bildirmek gerekli olabilir. Ziraat Bankası adres değişikliği formundan yararlanabilmek için hemen bir Ziraat Bankası şubesine gidebilir veya Ziraat Bankası istek hattı üzerinden sizler için sunulan hazır istek formunu doldurabilirsiniz. Bu sayede sistemde kayıtlı olan adresleriniz değişebilmektedir. Ziraat Bankası ile birlikte günün her anında telefon bankacılığı adres değişiklik bildirimi yapabilirsiniz.

Vakıfbank Adres Değişikliği Bildirimi

Vakıfbank adreslerinizi değiştirme hakkınız her zaman bulunmaktadır. Bankaların sistemine kayıtlı olan adreslerinizi değiştirmeniz sizler için çok önemlidir. Bunun nedeni de Vakıfbank’ın sizlere göndeceği evraklarda bu adreslerin kullanılmasıdır. Yani Vakıfbank’tan alacağınız bir kredi kartı otomatik olarak sistemde yer alan adreslere gönderilecektir. Bu tip durumlarla karşılaşmamak için hemen bir Vakıfbank şubesine gidebilir veya Vakıfbank telefon bankacılığı üzerinden adres değişikliği yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Vakıfbank personeli sizlerden adreslerinizi tam bir şekilde belirtmenizi isteyecektir. Yeni adres bildirimlerinde dikkatli olarak gerekli bilgileri doldurmanız rica edilmektedir.

TEB Adres Değişikliği Bildirimi

Teb müşterisi olan kişilerin adres değişikliği yapabilmesi için banka şubelerine gitmesi yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra TEB müşterisi iseniz adreslerinizi telefon bankacılığı üzerinden de belirtebilirsiniz. Bankacılık hizmetlerinde yer alan bütün önemli noktalar internet ve telefon bankacılığından da yapılabilmektedir.

ING Bank Adres Değişikliği Bildirimi

ING Bank müşterisi olan kişilerin adreslerinin değişmesi her zaman mümkün olabilir. Bunun için ING Bank şubelerine gelmeniz yeterlidir. Bazı şubelerde sizlerden özel adres değişikliği evrakı istenebilir. Bunun yanı sıra ING Bank telefon bankacılığı ile de adreslerinizde değişiklik meydana geldiğini bildirebilirsiniz. ING Bank ile birlikte adreslerinizi değişitirme konusuna dikkat etmelisiniz. Çünkü adreslerde meydana gelen değişikliklerin bildirilmemesi durumunda sizler için gönderilen önemli evraklar yanlış adreslere gidebilir. Durum böyle olunca da mağdur olabilirsiniz. ING Bank’a adreslerinizin değiştiğini hemen bildirmelisiniz.

Denizbank Adres Değişikliği Bildirimi

Denizbank şubelerine gelerek adres değişikliği yapabilir ve yeni adreslerinizi eksiksiz bir şekilde bildirebilirsiniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 2 Ağustos 2016 - 8:56:37

Benzer Konular

Yukarı Çık