Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankalar Kredi Vermiyor

Nakit paraya ihtiyacınız oldu ve bankalardan kredi alamıyor iseniz yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle bankaların kredi vermemek için bir çok gerekçesi bulunması gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi ve aslında en önemlisi findeks kredi notu olarak bilinen geçmişte yaptığınız ödemelerin düzenli veya düzensiz olması ile orantılı olan kredi notunuzun düşük veya yüksek olmasıyla orantılıdır. Bir x bankasına giderek kredi başvurusu yapmadan önce ilk yapmanız gereken kredi notunuzu öğrenmektir. Kredi notunuz düşük ise hiçbir banka size kredi vermeyecektir. Bu nedenle kredi alabilmeniz için öncelikle kredi notunuzu yükseltmelisiniz.

Bir borcunuz var ise onu ödeyerek düzensiz yaptığınız ödemeleri düzenli hale getirerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi alabilmeniz için kefil de oldukça önem taşımaktadır. Uygun ve size kefil olabilecek bir tanıdığınız ile bankaya gidip kredi başvurusu yaptığınız da kredi notunuz da yüksek ise kredi almanız oldukça kolay olmaktadır. Bu nedenle siz siz olun bankalarla ilişkinizi iyi tutun yani ödemelerinizi düzenli yapın ki daha sonra bir kredi ihtiyacınız olduğunda size kredi veren banka olabilsin. Eğer kredi notunuz düşük ve siz bunu yükseltemediniz ise panik yapmanıza gerek yok. Kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi imkanı sunan banka bulunmaktadır.

Bu banka Fibabank olarak bilinmektedir. Fibabank da kredi notunuz düşük olsa dahi size kredi imkanı sunmaktadır. Kişiler bankalardan kredi alamadıklarında en kötü yol olan tefecilere başvurarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Bu nedenle de bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Çünkü resmiyeti olmayan bir yola girmiş olacaktır ve faiz oranları oldukça fazla uygulayan bu kişi ve kurumlar aldığınız paranın kaç misli bilinmez sizden geri alacaktır. Bu nedenle siz siz olun tefecilerden para almaya kalmayın.

Kategori: Borç Sorgulama
Yazar: Tarih: 8 Şubat 2016 - 7:23:22

Benzer Konular

Yukarı Çık