Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bankada Çalışmak için Ne Yapmak Gerekir?

Türkiye de revaçta olan iş sektörlerinden birisi de bankacılık.. Ülkemizde çoğu kişiye ekmek kapısı olan banka sektörü her yıl gelişmekte ve çoğu kişiye iş olanağı sağlamakta.

Tabi ki bu iş olanakları belli bir seviye de ki insanlara hitap etmekte. Seneler önce lise mezunlarına da iş kadrosuna alan finans sektörü artık bankacılıkla ilgili çıtayı yükseltti. Şartlar zorlaştı. Herkesin ha deyince çalışabileceği bir durum söz konusu değil artık. Durum değiştiği için bu sıralar üniversite mezunları, sertifika sahipleri belirli bir tecrübesi olan kişiler talep görmekteler. Bankada çalışmak için bu özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Yeri geldiğinde mezuniyetiniz yoksa tecrübeyi dahi kabul etmeyenler var.

Bankacı olmak için neler gerekir?

bankacı

bankacı

Yeni fark ettiğim bir durumda artık devlet bankaları dahi Açıköğretim mezunlarını bankalarına almıyormuş. Hem kpss istiyorlar hem de örgün üniversite. Peki bu durumu olmayıp ta dışarıdan okullarını bitiren insanlar ölsünler mi ne yapsınlar? Bizim Türkiye de de bu sıkıntı var okursun bir dert okumazsın bir dert. Okursun lisans mezunu olursun bu seferde bir yere atanamazsın. Değişik bir durum. Yorumsuz. Ama dediğim gibi eğer ki bu şartlara sahipseniz ve bankada çalışmak istiyorsanız her şartlarına uymalarınız gerekiyor.

Bakımlı olmak , prezentabl olmak , güler yüzlü olmak …

Bunlarda cabası..

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 8 Şubat 2016 - 7:50:01

Benzer Konular

Yukarı Çık