Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Mülakatlarına Nasıl Hazırlanmalı?

Mülakat, başvuruda bulunduğunuz bir şirketten olumlu geri dönüş yapmalarının ardından o şirketle sağlanacak ilk görüşmedir ve önemi büyüktür.
Kıyafetinize kadar..
Özgün ve sadece kendi fikirlerinizle bir görüşme gerçekleştirebilmeniz için önden biraz hazırlık yapmanız şarttır.
Bu hazırlıklar kıyafetle başlamalıdır. İlk izlenimin büyük bir etkisi olduğu unutulmamalı ve her ayrıntı değerlendirilerek gerekli kıyafet hazırlığı yapılmalıdır.

Bankacı Olmak için Gerekenler

Kıyafet konusu iş alanına göre farklılık göstermektedir. Mesela bir turist rehberi ile yöneticinin yapacağı iş görüşmesi aynı değildir. Önce burdan başlamalı ve adım atmalısınız. Bu aşamadan sonra ulaşım gelir.

Bankacı Olmak İçin Gerekenler

Unutmayın ki beklenen saatte gerekli yerde olmanız sizi sorumluluk sahibi bir insan yapar..
Ola ki geciktiniz bunu da rahatlıkla ifade edebilecek rahatlıkta ve samimiyette olmalısınız.
Ulaşımda sorun yaşamamak için mülakat yerinin açık adresi öğrenilmeli ve ulaşım imkanlarınız kullanılarak mülakat yerine bir kez gitmelisiniz ki olası bir aksilikte önlem alabilecek vaktiniz olsun.
Bunlardan sonra da artık konunun asıl önemli olduğu kısım olan mülakat için hazırlıklara değinelim.
Olumlu dönüş aldığınız banka ile alakalı biraz araştırma yapın. Ne zaman kurulduğundan çözüm ortaklarına kadar kuruluşu ile alakalı her konuda biraz bilgi sahibi olmalısınız. Mülakat a katılacak şirket yetkilisi ile olan görüşmede bu çok işe yarayacak. Öğrendiklerinizi sohbet arasında telaffuz edin.
Bu size çalışkan ve profesyonel bir imaj çizer. Nereye geldiğinizi bilmek konusunda…
Varsa şirketin sıkıntı yaşadığı dönemleri gözden geçirin.
Nasıl çözüm bulduklarını bakın.
Bu konular çalışmaya başladığınız anda sizin içinde geçerli olacak ve bu bilgiler sizler içinde önemli.
Kazancınız konusunda ve çalışan ödemelerinde nasıl bir imkan sağladıklarını incelemek için içeriden birilerine ulaşmaya çalışın. Çalışan için maaşını gününde alması kadar gerekli bir şey yok bence.
Çünkü onunla motive oluyor ve onunla ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Bu maaş geciktiğinde önce kendinizle sorunlar başlayacak sonrada bu sorun işinize kadar yansıyacak ve işte gerekli motivasyonu sağlayamayacak ve işten ayrılma sebebiniz bile olabilecek.
Mülakat günü ise kullandığınız kelimeden kurduğunuz cümleye kadar dikkat edin. Cv nizde yer alan her bilginin detayına bakarak mantıklı cevaplardan oluşan bir sunum hazırlayın kendinize. Mesela mülakatlarda yapılması gereken bir şey kendinizi her şeyi bilen biri gibi göstermektir. Bu havalardan bir an önce çıkın. Her şeyi bilen değil başvuru pozisyonunda iş yapabilecek bir çalışan arıyor o şirket bundan şaşmayın.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 11 Şubat 2016 - 12:08:26

Benzer Konular

Yukarı Çık