Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Kredi Onay Sorgulama

Kredi başvurusunda bulunan kişiler, kredi başvurusunun ne durumda olduğunu merak ederler. Bunu öğrenmek için de internet üzerinden kredi başvurusu sorgulama linklerini tıklayarak, başvuru sonrası verilen takip numarası ile sorgulama yaparlar.

Ancak buna gerek yoktur. Çünkü kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı anında cep telefonunuza iletilir ve bu sayede hemen sonucu öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden ya da SMS aracılığı ile başvurduğunuz kredilerin sonuçlarını birkaç dakika içinde öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Hatta banka şubesi çoğu zaman size telefon açarak, kredinizi kullanmak için ne zaman geleceğinizi sormaktadır.

Banka Kredisi Onaylandıktan Sonraki İşlemler

Kredinizin onaylanmasından sonra size en yakın şubeye giderek gerekli detayları görüşebilirsiniz.

Kredinizin kaç taksit olarak ödeneceği, aylık taksit miktarı ve faiz oranları ile bilgiler edinerek, kredinizin geri ödeme süreci ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Kredinizin düşük faiz oranıyla kullanılması, daha az faiz ödemenize yol açacaktır. Ödeyeceğiniz vadenin de uzun olması, daha fazla geri ödeme ile karşılaşacağınız anlamına gelecektir.

Bu hususlar üzerinde düşünüp iyice karar verdikten sonra, kredinizin geri ödeme seçeneklerini onaylanıp, kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Hangi Banka Daha Hızlı Kredi Verir? 

Kredi Onayı Hangi Bankada Daha Kolay

Bankaların kredi vermesi bir iş günü içinde tamamlanan bir süreçtir. Bu süre içinde kredilerinizi kullanabilirsiniz ve belirlediğiniz tarihlerde ilk taksiti ödemeye başlayabilirsiniz.

Maaş aldığınız banka genelde başvurunuzu kısa sürede tamamlamaktadır. Ancak Finansbank ve Garanti Bankası da oldukça seri bir şekilde kredi sonuçlandırmaktadır. Hızlı kredi onayı veren bankalar, kredi notu yüksek olan kişiler için hızlı bir onay vermektedir. Az riskli gruptakiler ise, gelirlerini beyan ederek bankanın inisiyatifi ile kredi kullanabilirler.

Kredi kullanmak istediğiniz banka şubesi ile iyi ilişkileriniz varsa ve bu ilişkileriniz doğrultusunda süreci daha hızlı hale getirmeniz mümkün olabilir. Kredi başvurusunun hızla onaylanması ya da red edilmesi, internet ya da SMS ile yapılan başvurularda söz konusudur.

Ancak şubeye gittiğinizde, şube kredinizin onaylanması durumunda hemen sizinle iletişime geçerek, kredinizin onaylandığını ve evrak işlemleri için gelmeniz gerektiğini söyler.

Kredi Notunun Önemi

Kredi notunuz yüksekse tabi ki süreç avantajınıza işleyecektir ve bu durumda kısa sürede kredinizi kullanabileceksinizdir.

Ancak notunuz düşükse, aynı hızda ret cevabı  SMS ile iletilir ve banka politikaları gereği başvurunuza olumlu yanıt verilmez. Bu nedenle kredi notunun daha da düşmemesi için kredi başvurusunun ret cevabı alması sonrasında başka bankalara başvuruda bulunmamanız gerekmektedir. Kredilerde yapılandırma oldukça fazla olmaktadır ve bu nedenle birkaç bankanın kredi faiz oranları konusunda bilgi alarak başvurunuzu yapın.

Kimse yüksek faizli bir kredinin geri ödemesini yapmak istemez. Bu nedenle kredinizin geri ödemesi hususunda dikkat etmeniz gereken kredi faizlerini iyi bir araştırma sonucu öğrenip, hangi bankanın daha avantajlı olduğuna bakarak karar vermelisiniz.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 10 Eylül 2016 - 9:49:17

Benzer Konular

Yukarı Çık