Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Banka Haciz Kaldırma Müzekkeresi

Bankalar sizlerin maaşlarına veya mal varlıklarınıza haciz koyabilir. Bu durum genelde ödenmeyen borçlarda veya kişilerin haciz davası açması sonucunda gerçekleşir. Bunun yanı sıra eğer bir kişi bankaya olan borcunu ödeyemiyorsa kendi isteği ile borcun tamamının ödenebilmesi için maaşına haciz koyulmasını isteyebilir. Bankaların haciz işlemlerinde bir de ödenmeyen nafakalar değerlendirilir. Eğer bir maaşınız varsa ve nafaka davasını kaybettmişseniz buradan nafakayı ödemeniz gerekmektedir. Aksi durumda karşı taraf maaşınızdan haciz olarak nafaka almanın davasını açabilir ve bunu da büyük ihtimalle kazanabilir.

Bankalara haciz kaldırma için bir dilekçe de yazılabilir. Bankalara olan borçlarınızın bitmesi durumunda formalite olarak yazılması gereken bu dilekçe, ayrı olarak bankalardan hacizlerin kaldırılması talebinde bulunmak için de yazılabilir.

Banka haciz kaldırma müzekkeresi olarak bilinen bu dilekçe doğrudan ilgili icra müdürlüklerine veya mahkemeye yazılabilir. İpotek veya diğer el koyma durumlarında itiraz amaçlı olarak da yazılabilen bu dilekçe tam tersi olarak bankaların haciz koymak için yazdığı bir dilekçe olarak da bilinir. Buna da Banka haciz müzekkeresi dilekçesi denilir.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 7 Ağustos 2016 - 12:47:11

Benzer Konular

Yukarı Çık