Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bank Asya’ da Param mı Var Hesabım mı Sorgulama

Bank Asya’ nın kapatılmasından sonra en çok konuşulan konulardan bir tanesi de Bank Aya’ da hesabı ve parası bulunanların ne yapması gerektiği yönünde idi.   Birçok kişi de Bank Asya’ yla çalışmakta ve maaşlarını buradan almakta idi.  Doğrudan hesap açtırıp, hesap işletme ücretinden muaf olarak yararlandıran bir banka idi.  Bu sebeple kişilerin oldukça tercih ettiği bir banka olarak biliniyordu. Ancak daha sonra Bank Asya çeşitli sebeplerden ötürü kapatıldı. Peki Bank Asya’ da parası ve hesabı olanlar ne yapacak?

Bir banka kapatıldıktan sonra kişilerin o bankadan paralarını almak için yapmaları gereken şey bankanın yerine paraları sağlayacak bir muhabir banka ataması olacaktır. Ülkemizde bankalar kapatıldıktan sonra o bankalarla çalışan kişilerin mağdur edilmemelerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Kişiler bu sebepten ötürü paralarını zaman içerisinde de olsa geri alabilmektedirler. Bank Asya’ da şu anda yoğun derecede süren bir çalışma olması sebebiyle paraların tahsili de epey uzun sürebilmektedir. Ban Asya’ daki operasyon ve soruşturma bittikten sonra Bank Asya’ da parası olan kişiler için paranın tahsil edileceği bir banka sağlanmakta ve bu banka üzerinden kişiler paralarını temin edilebilmektedirler. Ancak bankanın atamasının yapılması yukarıda da belirttiğimiz üzere biraz uzun sürebilmektedir. Bu durumda kişilerin yapması gereken en iyi eylem sabırlı bir şekilde beklemek olacaktır.

Bank Asya’ da parası olan kişiler bunu internet sitesinden öğrenebilir ve bu sayede bankada ne kadar parası, seneti ya da kendine ait ne kadar mal varlığı olduğunu öğrenebilecektir. Bu noktada bankada hesabı bulunan kişilerin mağdur olmaması adına titiz bir çalışma yürütülecek ve kişilere paraları tam ve eksiksiz bir şekilde yatırılacaktır. Paranızı almak soruşturmaya bağlı olarak uzun sürse de, beklemek dışında yapılabilecek pek fazla şey yoktur. Kısa bir süre zarfı içerisinde sonuçlanması beklenen soruşturma sonrası atanacak olan bankaya başvuru yaparak Bank Asya’ da paranız olduğunu belirtebilir ve buradan paranızı eksiksiz olarak alabilmektesiniz. Siz de Bank Asya’ da paranızın bulunduğunu düşünenlerdenseniz bunu kontrol edebilirsiniz.

Kategori: Bank Asya
Yazar: Tarih: 23 Ağustos 2016 - 9:24:43

Benzer Konular

Yukarı Çık