Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bank Asya Hesap Açma

Bankasya hesap açma işlemi nasıl yapılır? 1996  tarihinde Altunizade’de ki ilk şubesi ile faaliyetlerine başlamış olan Türkiye’de hizmet veren bir devlet bankasıdır.Kurumsal, ticari, kobi,bireysel,tarım ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Bank Asya’nın ilk kuruluş aşamasında “farklı beklentilere farklı çözümler”sloganıyla bankacılık faaliyetlerine başlamıştır.

asya bank bankasya

asya bank bankasya

18 yaşını dolduran her Türkiye vatandaşı Bank Asya’da vadeli veya vadesiz hesap açtırabilir.Eğer vadesiz bir hesap açtırırsanız banka sizlere ATM’lerden nakit para çekebilmeniz için  bankamatik kartı verecektir.Böylece hesabınızı kullanarak havale-eft yapabilir,döviz alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir,vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarıyla faturalarınızı ödeyebilirsiniz.Ayrıca bankamatik kartınızı kullanarak hesabınızdaki para ile POS cihazlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Bank Asya’da hesap açmak için en yakın Bank Asya şubesine gelebilirsiniz. En yakın derken şubenin ikametgah adresinize yakın olması daha sonraki şubeden yapacağınız işlemlerde size kolaylık sağlayacaktır. TC kimlik numaranızın olduğu bir kimlik kartı ile hesap açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Müşteri Temsilcisi size hesap açmak için kişisel bilgilerinizi bildireceğiniz bir form verecektir..Böylelikle hesabınız açılmış olacaktır.

Yok eğer şubeye gidemem,o kadar vaktim yok diyorsanız hiç sorun değil.Eğer internet bağlantınız varsa veya akıllı telefon kullanıcısı iseniz www.bankasya.com.tr adresine girerek “bireysel bankacılık” işlemlerinin altından hesap açma kısmını doldurarak ta vadeli veya vadesiz hesap açabilirsiniz.

Şubeye gitmeden hesap açabileceğiniz bir diğer pratik yolda telefon bankacılığını kullanarak hesap açmanızdır.Bunun içinde 0850 222 4 888 Alo Asya’yı arayarak hesap açma işleminizi müşteri temsilcisi yardımı ile yapabilirsiniz.

Kategori: Bank Asya
Yazar: Tarih: 10 Şubat 2016 - 8:54:20

Benzer Konular

Yukarı Çık