Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Bank Asya Asyacard Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye genelinde katılım bankacılığının öncülerinden biri olan banka ilk aşamada Asya Finans ismiyle bankacılık prosedürlerine başlamasının ardından isminde Bank Asya olarak değişikliğe gitmiştir. Banka bilhassa ihtiyaç anlarında kullanımının sağlandığı kar payı mantığıyla çalışmakta olan kredi kartları sunmaktadır. Bank Asya’nın kredi kartlarının genellikle kullanım süreleri kısa vadelidir, ama uzun dönemlerde taksit yapabilme imkanları vermektedir müşterilerine.

Bank Aska Kredi Kartları

Bank Asya kredi kartları ise şu şekilde sıralanmaktadır; AsyaCard Classic, AsyaCard Gold, AsyaCard Platinum, AsyaCard DIT, Yıllık Üyelik Ücreti Olmayan AsyaCard. Bank Asya AsyaCard Kredi Kartı Nasıl Alınır sorusuna yazımızın devamında bir cevap bulabilirsiniz. AsyaCard kredi kartı Asya puanları kazandıran, müşterilere taksitli alışveriş imkanı veren, dünya genelinde Visa ve MasterCard amblemli olan neredeyse milyonlarca anlaşmalı işyerinde kullanılabilen bir kredi kartıdır. Dilerseniz kartınızı AsyaNakit24 ATM’lerinde de kullanabilmeniz mümkün. AsyaCard kredi kartınız ile yurt içinde ve yurt dışında internet üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. AsyaCard amblemi bulunan tüm üye işyerlerinde vade farkı ödemeden harcamalarınızı peşin fiyat üzerinden taksitlendirme yapabilirsiniz.

Bank Asya Kredi Kartı Başvurusu

AsyaCard başvurularınızı internet bankacılığı üzerinden, Bank Asya şubelerinden, telefon bankacılığından kolayca yapabilirsiniz. AsyaCard kredi kartı başvurularınızda gerekli olan belgeler ikametgah belgesi, kimlik fotokopisi ve TC kimlik numaranızdır. Bu bilgileri temin etmenizin ardından kolayca AsyaCard başvurunuzu yapabilirsiniz.

AsyaCard kredi kartı başvurusu yapmanızdan kısa bir süre sonra müracaatınız değerlendirilmeye alınmış olacaktır. AsyaCard kredi kartı başvurunuzun sonucunu da Bank Asya’nın internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Bank Asya yalnızca AsyaCard DIT kredi kartı için SMS ile yapılan başvurularınızı kabul etmektedir. AsyaCard DIT kredi kartına SMS ile başvuru yapabilmeniz için DIT yazıp 2792’ye kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Böylelikle kredi kartı başvurunuz banka tarafınca işleme alınmış olacaktır. Ayrıca tüm kredi kartı prosedürleriniz için ise 1215’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

AsyaCard kredi kartlarının genel özellikleri ise şöyledir;

  • Visa ve MasterCard amblemi bulunan tüm üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilir, puan biriktirebilirsiniz.
  • Yurt içinde veya yurt dışında internet üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizde AsyaCard kredi kartını kullanabilirsiniz.
  • AsyaCard DIT kredi kartının temassız özelliği ile 50 TL ve altındaki ödemelerinizde POS cihazlarına kartınız takılmadan temassız okuyucusu bulunan tüm iş yerlerinde işlem yapabilirsiniz.
  • Yıllık Üyelik Ücreti Olmaya AsyaCard kredi kartınız ile kartınıza vereceğiniz talimatla her ay düzenli bir şekilde altın biriktirebilirsiniz.

İlgili: Bank Asya SMS İle Kredi Başvurusu

Son zamanlarda gelişen durumlar ışığında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 22.07.2016 tarihinde alınan karar gereğince 5411 sayılı Bankacılık Kanununda geçen 107’inci maddenin son fıkrası uyarınca Bank Asya faaliyet izninin kaldırılması kararı alınmıştır. Bu süreç içerisinde Bank Asya herhangi bir bankacılık faaliyeti gerçekleştiremeyecektir. Bu nedenle bankadan kaynak çıkışına neden olabilecek herhangi bir ödeme yapılabilmesi de mümkün olamayacaktır. Bank Asya bu süreç içerisinde sadece kredi kartı, senet, kredi gibi ödemeleri kabul edebilecektir.

Kategori: Bank Asya
Yazar: Tarih: 10 Ekim 2016 - 11:30:25

Benzer Konular

Yukarı Çık