Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

ATM’den Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Para yatırmak için her zaman banka şubesine gitmeniz gerek yok. İsteyen kişiler para göndereceği zaman bankaların bankamatiklerini de kullanabilir. Bankamatikler son dönemlerde bankalar tarafından çok önemseniyor. Bankalarda uzun kuyruklar yaşanmaması için bankalar bütün bankacılık işlemlerini bankamatikler içerisinde bulundurabiliyor. Bu durumda bankalara gerek kalmadan bankamatikler üzerinden bütün işlemler yapılabiliyor. Bankamatiklerin menülerinin olabildiğince kolay bir şekilde yapılması da bankalar tarafından çok önemseniyor. Bankamatikler üzerinden kurum ödemeleri, kredi kartı ödemeleri, hesaba para yatırma veya kişiye para yatırma gibi işlemler yapılabiliyor. Bunun yanı sıra vadeli veya vadesiz hesabınıza veya başka bir hesaba bankamatikler üzerinden para yatırabilirsiniz.

Bankamatikler üzerinden para yatıracak olan kişilerin ilk olarak para göndereceği  hesabı veya kişi seçmesi gerekiyor. Eğer bir kişi kendi hesabına para yatıracaksa bankamatikte ilgili bankanın kartını kullanabilir. Bunun yanı sıra bankamatikler üzerinden yapılacak olan işlemlerde kartsız para yatırma yöntemini tercih edecek olan kişilerin yapması gereken tek şey bankamatiklerde yer alan giriş tuşuna basmak.

Bankamatikten kartsız para yatırma işlemi

Bankamatikten kartsız para yatırma işlemi

Bankamatiklerin giriş tuşuna basıldığında ekranda çıkan para yatırma bölümünün seçilmesi gerekiyor. Para yatırma işlemlerinin seçildiğinde ekranda kendi hesabınıza veya başka hesaba para gönderileceği ile ilgili sorular sorulur. Burada yapılması gereken kendi hesabınıza ise o bölümü seçmek veya başka bir hesaba para gönderecekseniz hemen o noktayı tercih etmek.

En Çok Öğrenilmek İstenen- Aranan Bankalar

Bankamatikten kartsız para yatırma Halkbank

Bankamatikten kartsız para yatırma Vakıfbank

Bankamatikten kartsız para yatırma İş Bankası

ATMDEN kartsız para yatırma Akbank

ATMDEN kartsız para yatırma Denizbank

ATMDEN kartsız para yatırma Ziraat

Eğer başka bir hesaba para gönderecekseniz, karşı tarafın IBAN numarasını bilmeniz gerekecektir. Para yatırmak istediğiniz hesabını hesap numarasını veya IBAN numarasını bildikten sonra paranızı yatırabilirsiniz Bazı bankamatikler bu aşamadan sonra para yatıracak olan kişilerden TC kimlik numarası veya telefon numarası da istemektedir. Telefona gelen şifre ile birlikte yeniden para yatırma bölümüne girdiğinizde en son işlem paranızı ilgili yere yatırmaktır. Paranızı para yatırma bölümüne koyduktan sonra yatırdığınız tutarın ne kadar olduğu bankamatik ekranında yine size sorulmaktadır. Burada belirtilen miktar eğer doğruysa hemen işlemlerinizi onaylayabilir ve para yatırmanızı gerçekleştirebilirsiniz. Paranızın yatırılması noktasında yapmanız gereken en aşama ise sizlere verilen makbuzu almak. Bu aşamalardan sonra paranızı karşı hesaba iletmiş olursunuz. Eğer kendi hesabınıza yatıracaksınız bu işlem çok daha kısa sürecektir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Temmuz 2016 - 8:29:53

Benzer Konular

Yukarı Çık