Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Çeşitli nedenlerden dolayı arsa almak isteyenlere kredi hizmetinde bulunan birçok banka mevcuttur. Yatırım amaçlı arsa almak günümüzde oldukça popüler bir yöntem haline gelmiştir. Almak istediğiniz arsa için gerekli krediyi arsa kredisi veren bankalar ile temin edebilirsiniz. Arsa için alacağınız kredi faizleri bankalarda farklılık gösterir. Bu nedenle arsa kredisini almadan önce bankalarla görüşerek detaylı bir araştırma yapmak yararınıza olacaktır.

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

-Ziraat Bankası; Arsa alarak yatırım yapmak isteyenlere 60 aya kadar vade imkânı sağlamaktadır. Banka, almak istediğiniz arsanın ekspertiz değerinin maksimum %50’si kadar kredi desteği sağlamaktadır. Arsanın imarlı ve belediye sınırları içersinde olması şartı vardır. Alınacak arsa ipotek edilir. Banka, duruma göre başka teminat talebinde bulunabilir. Kredi süresince hayat sigortası yapılır.

-Şekerbank; En fazla 120 ay vade sunulmaktadır. Arsa ipotek edilerek teminat alınır. Arsa imarlı değilse başka teminatlarda isteyebilir. Yine bu bankada ekspertiz değerinin en fazla % 50’si kadar kredi kullandırır.

-Türkiye İş Bankası; Alınacak arsanın acil satış değerinin en çok %50’sine kadar kredi verilmektedir.

-Albaraka Türk; İslami bankalardan biri olan Albaraka Türk’ün arsa kredisi şartları, alınacak arsanın belediye sınırlarında ve imarlı olması gerekir. İslami bankalarda kullanılan yöntem ile almak istediğiniz arsayı banka alır ve size belirli kar payı ile satar. Ekspertiz değerinin %100’üne kadar TL desteği sağlar. Ayrıca 60 aya kadar varan vade seçenekleri sunar.

-Türkiye Ekonomi Bankası(TEB); Evinizi kullanarak arsa kredisi imkânı sunan Türkiye Ekonomi Bankası ile evinizi ipotek ettirerek 36 aya varan vade ile arsa kredisi alabilirsiniz. Ekspertiz değerinin %60’a kadar olan kısmını karşılamaktadır.

-Türkiye Finans; İslami şartlar altında hizmet veren bankalardan birisidir. Arsayı alarak size satar ve bu şekilde borçlanarak arsayı almış olursunuz. 84 aya kadar vade sunmaktadır.

-Vakıfbank; Arsa ve çeşitli ihtiyaç kredisi sunan bir başka bankada Vakıfbank’tır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 24 Ekim 2017 - 1:42:04

Benzer Konular

Yukarı Çık