Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Araç İpoteği Karşılığında Ne Kadar Kredi Kullanılabiliyor?

Bankalardan kolay kredi çekme yollarından biri de, alacağınız kredi miktarı için aracınızı bankaya ipotek göstermektir. Hemen hemen tüm bankaların Araç İpotekli Kredi uygulaması vardır. Çünkü bankalar, ipotek sayesinde kredi tutarını garanti etmektedirler. İpotek karşılığı verilecek kredi miktarını, kredi talebinde bulunduğunuz banka belirlemektedir. Bu tutar bankadan bankaya ve ipotek ettireceğiniz aracınıza göre değişiklik gösterir.

Araç İpotekli Kredi Miktarı

Araç karşılığı çekilecek kredi tutarı, hiç bir bankada belirli değildir. Çünkü kredi miktarı, ipotek ettireceğiniz aracın marka, model ve değerine göre değişmektedir. Araç İpotekli Kredi miktarı müşteriye bağlı olarak da değişmektedir.

Araç İpotekli Kredi İçin Gerekli Koşullar

Araç İpotekli krediyi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Her kredi türünde olduğu gibi, araç ipotekli kredi kullanabilmeniz için aylık gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. Bu kredi türünden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve yabancı uyruklu olupta Türkiye’de yaşayan kişiler yaralanabilmektedir. Bu şartlar sağlandıktan sonra banka ekspertiz göndererek arabanın marka ve model incelemesi yaparak araca bir değer belirler. Bu belirlenen değerin belli bir bölümünü, banka kredi talebinde bulunan kişiye kredi tutarı olarak vermektedir.

Araç İpotekli Kredi Veren Bankalar

Hemen hemen tüm bankaların, Araç İpoteli Kredi uygulaması bulunmaktadır.  Vakıfbank, Ziraat Bankası, Akbank, İş Bankası, Halkbank, TEB ve QNB Finansbank Araç İpotekli Kredi veren bankalar arasından birkaçıdır. Bu bankalar haricindeki bir çok banka da bu kredi hizmetini sağlamaktadır. Araç İpotekli Kredi gerçek kişilere verilen bir kredidir. Bu sebeple bu kredi türü firma adına alınamamaktadır. Her bankanın Araç İpotekli Kredi kullandırma şartları, miktarı ve faiz oranları farklıdır. Bu tür krediyi kullanmak istiyorsanız, kredi kullanmak istediğiniz bankanın, kredi şartlarını öğrenmenizde yarar vardır.

 

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 31 Ekim 2017 - 6:29:26

Benzer Konular

Yukarı Çık