Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Amazondan Kredi Kartı ile Alışveriş

Dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden birisi olan Amazon, Türkiye’de son dönemlerde büyük ilgi görüyor. Bu ilginin nedeni ise ödeme seçeneklerinin çok fazla olması ve fiyatlarının uygun olması. Amazon, Türkiye’de son 10 yılda müşteri kitlesini yüzde 40 oranında artırdı. Türkiye’de de online alışverişin artık yaygınlık kazanması ve sistemlerin daha güvenli hale getirilmesi de Amazon’a olan ilgiyi artırdı.

Amazon üzerinden kredi kartınız ile artık alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için kredi kartınızın yurt dışı kullanımlarına açık olması gerekmektedir. Amazon üzerinden yapacağınız alışverişlerde sizler için tek sorun kredi kartlarına taksit yapılmamasıdır. Kredi kartlarına yapılacak olan taksitler Türkiye içn geçerli olmamaktadır. Bu noktaya dikkat edilmelidir. Kredi kartları ile alışveriş yapabilmek için de Amazon üyeliğinin bulunması gerekiyor.

Amazon

Amazon

Dünyanın en önemli online alışveriş sitelerinden birisi olan Amazon, üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Bu sisteme üye olarak kendi hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte dilerseniz kendi ürünlerinizi de satışa koyabilirsiniz. İkinci el ürünlerinin de yer aldığı Amazon noktaları üzerinden birbirinden çeşitli ürünleri indirimli şekilde alabilirsiniz. Amazon üzerinden hesabınız olduğu zaman kredi kartlarınız üzerinden alışveriş yapmak sizlere avantaj sağlayabilir. Çünkü Amazon üzerinde puan sistemi de yer almaktadır. Buna göre yaptığınız her alışverişten sonra puan kazanma şansına sahipsiniz. Amazon üzerinde yer alan ürünler genelde yurt dışından gelmektedir. Bundan dolayı kargolanma süresi daha uzun olabilir. Bu noktaya dikkat edilmelidir. Kredi kartı işlemlerinde de mutlaka 3d güvenlik sistemlerinin kullanılması gerekir. Bu sistem içerisinde yer almayan kişiler bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilir. Amazon üyeliğiniz var ise üyelik bilgilerinizde değişiklik olduğu zaman bu bilgileri güncellemeniz gerekebilir. Alışveriş sitelerinde güvenliğin sağlanabilmesi için de Amazon bazen sizlere onay mesajı veya şifre değiştirme ya da güncelleme mailleri atabilir. Burada kredi kartı ile Amazon üzerinden alışveriş yaptığınız zaman bilgilerinizin doğruluğu da sağlanır. Her alışveriş sonrasında cep telefonunuza ve mail adresinize direkt olarak alışveriş makbuzu gönderilir. Buradan yapacağınız alışverişlerin doğruluğu sağlayabilirsiniz. Amazon üzerinde yer alan ürünleri fiyat sıralamasında da değerlendirebilirsiniz. Bu sayede en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 5 Ağustos 2016 - 8:29:35

Benzer Konular

Yukarı Çık