Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Direkt Mobil Uygulaması İle Ücretsiz Findeks Risk Raporu Öğrenme

Akbank Direkt sizlere yepyeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Bankacılığı modern bir bakış açısı ile birlikte ele alan ve teknoloji üzerinden özel ürünleri sizlere sağlayan Akbank, Direkt bankacılık ile birlikte şimdi de Findeks’le anlaşma sağladı. Bilindiği gibi kredi notu artık bankalar için çok önemli. Bunun yanında müşteriler için de bir kredi alma kriteri olarak kredi notunun sahip olduğu anlam çok daha fazla. Kredi notu Türkiye’ye Findeks ile birlikte gelse de bankalar çeşitli anlaşmalar ile kendi sistemleri üzerinden kredi notu öğrenmeyi sağlayabiliyor. Findeks ve kredi kayıt bürosu bir kişinin geçmiş dönemlerde olan bankacılık ilişkilerine göre çeşitli yüzdeler ile kredi notu hesaplaması yapıyor. Kredi notunun meydana gelmesinde pek çok etken mevcut. Bir sene içerisinde bankalardan alınan kredilerin toplamı, bankalara olan kredi kartı veya kredi borcu ödemelerinin düzenli bir şekilde yapılıp yapılmaması gibi durumları sonucunda kredi notunun ortaya çıkması mümkündür. Kredi notunun içerisinde bu kadar etken varken bankalar ile yapılan işlemlerde her zaman dikkatli olmak gerekir. Kredi notunuzu yükseltebilmek için bankalardan aldığınız kredi kartlarının veya kredi ödemelerinin düzenli bir şekilde takip edilmesi gerekiyor.

akbank direkt

akbank direkt

Akbank Direkt kredi notunun öğrenilmesi için çok gelişmiş bir sistem hazırladı. Buna göre cep telefonuna Akbank Direkt’i indiren kişiler kısa bir süre içerisinde diledikleri her yerden kredi notunu anında görebiliyor. Kredi notu verileri Findeks üzerinden alındığı için bu değerlendirmeler doğru ve güvenilir olmaktadır. Akbank kredi notu sizlere 0’dan başlayarak değerlendirilmek üzere sunuluyor. Buna göre puanı 0-500 olan kişiler için kredi alma ihtimali düşük değerlendirmesi yapılabiliyor. Bunun yanında notu 500-800 olanlar, kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüne sahip olmaktadır. Puanı 800-1100 olan kişilerin kredi alması biraz daha kolaydır. Bu nota sahip kişiler, kredi alması muhtemel olan az riskli grup olarak değerlendirilir. Diğer yandan puanı 1100 ile 1400 olan kişiler borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta bulunduğu için daha kolay bir şekilde bankalardan kredi alabilir. 1400 ve üzeri puanı olan kişiler ise Akbank şubelerinden her zaman kredi alabilir.

Kategori: Akbank
Yazar: Tarih: 1 Ağustos 2016 - 8:47:52

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. abdulvahap avcı dedi ki:

    kredi kart başvurumun onaylandığı gmail adresime bildirıldı fakat hala kart elime geçmemiştır kredı kartım hakkında bilgilenmek istiyorum

    • Kredi Puanı dedi ki:

      Kart başvuruları onaylandıktan sonra basılarak kuryeye verilme aşamasına geçiyor yani basım ve kurye sürecini biraz daha beklemelisiniz.

Yukarı Çık