Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Akbank Axess kredi kart iptali yaptırmak istiyorsanız, öncelikle kartınıza dair tüm borcu ödemeniz gerekmektedir. Eğer ödeme eksiğiniz var ise, bu konuda banka kesinlikle kartınızı iptal etmeyecektir.

Fakat, kredi ile alış veriş yapmaktan çekiniyorsanız, tüm borcunuzu ödeyene kadar, banka şubelerine giderek ya da Akbank telefon bankacılığını arayarak, kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Böylece, siz telefon etmediğiniz sürece, banka kredi kartınızın kullanımını kapatabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kart iptali için banka şubelerine giderek dilekçe vermeniz gerekiyor. Eğer kapatmak istediğiniz kart bankamatik kartı ise, hesabınıza tanımlanmış, Nar hesabı olup olmadığını da sorgulatmanız gerekiyor. Bazen banka siz onay vermeseniz bile sizin adınıza birikim olması için böyle bir hesap açıyor. Bu hesabınız varsa, Nar hesabı kapatılmadan kart iptali gerçekleştirilemiyor. Bunun için de bankada ayrıca dilekçe vermeniz gerekiyor.

Nar hesabını kapattığınız gün, kartınızı da iptal ettiremiyorsunuz. Aynı gün içerisinde iki iptal olmuyor. Bu yüzden iki dilekçe vermeniz ve tekrar gitmeniz gerekebilir. Kredi kartı iptalleri borçları ödendikten sonra ve banka şubelerinden bireysel başvurularla gerçekleştiriliyor.

Kategori: Akbank, Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 5 Eylül 2015 - 12:50:48

Benzer Konular

Yukarı Çık