Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Akbank Artı Para

artı para

Bankanızın belirlediği limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bile birçok bankacılık hizmetinden yararlanma olanağı sağlayan kredili mevduat hesaba Artı Para denir. Artı Para’ yı her türlü nakit ihtiyacınızda ATM’ lerimizden 7/24 nakit olarak çekebilir ve fatura, kredi taksiti, kredi kartı gibi ödemelerinizde hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumda kullanabilirsiniz.

Artı Para’nıza kullandığınız gün kadar faiz işler. Artı Para limitini kullandığınızda hesabınıza her ayın son iş gününde faiz yansıtılır.

Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Artı Para’nızı hafta sonu kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırdığınızda ise 3 günlük faiz ödersiniz. Aynı durum tatil günleri için geçerlidir. Tatil gününde limitinizi kullanıp aynı gün artıya geçirmeniz durumunda tatil günü kadar faiz ödersiniz. Artı Para’nıza para girişleri, bir gün valörlü şekilde gerçekleşmektedir.

Ay sonunda yansıtılmış olan faiz borcunuzu, fon ve vergi tutarıyla birlikte izleyen ayın 15’i akşamına kadar ödemeniz beklenmektedir. Aksi durumda Artı Para Krediniz gecikmeye girer ve faiz işlemeye devam eder. Limitinizin kullanıma kapatılmaması için, hesabınız gecikmeye girdiği günden itibaren faiz tutarının 30 gün içinde ödenmesi gerekmektedir.

Ayrıca ilk kullanım tarihinden itibaren en fazla üç ay içerisinde yapacagınız ödemelerle hesabınızı artıya geçirmeniz gerekmektedir. Böylece Artı Para limitinizi kesintisiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Kategori: Akbank
Yazar: Tarih: 23 Eylül 2014 - 1:46:42

Benzer Konular

Yukarı Çık