Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


96-97 Doğumlular İçin Askerlik Sorgulama

Askere gitmenin bir yaşı olduğu gibi belirli dönemleri de vardır. Bu dönemler yılda 4 dönem ve Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım olarak belirlenmiştir. Hatta bu dönemlere celp adı da verilmektedir. Bu dönemlerden en az 2 buçuk ay önce askerlik şubelerine başvuru yapmanız gerekmektedir. 96-97 doğumlular için askerlik sorgulama yapmak istiyorsanız nasıl gerçekleştiğini tarafınıza aktaralım.

E-Devlet ile Askerlik Sorgulama

Askerlik sorgulamanızı E- devlet sistemi üzerinden yapabiliriz ve anında bir dakika içerisinde sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer E- devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek alabilirsiniz. 1996 doğumluların bu yıl içerisinde askerlik şubesine giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. Tabi ki askere gideceğiniz dönemi ve zamanı yıl olarak E- devlet sistemi üzerinden daha net şekilde öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem en fazla 1 ya da 2 dakikanızı alacaktır.

96-97 doğumlular için askerlik sorgulama işlemini yukarı da belirttiğimiz şekilde yapabilir ve tarihlendirmeyi öğrenerek vatani göreviniz öncesi tüm hazırlıklarınızı tamamlayarak askerlik şubesi muayene işlemlerini de başlatmış olursunuz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 9 Kasım 2015 - 10:45:03

Benzer Konular

Yukarı Çık