Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

5000 TL İle Ne İş Yapılır?

Artık kendi işinizin patronu olmak istiyorsunuz ancak bu iş için büyük bir bütçeniz yok mu? Başlangıç için düşük sermaye ile yapabileceğiniz onlarca iş alternatifi var. Alışveriş merkezleri ve caddelerde az sermaye ile yapılacak birçok iş fikrinden yararlanabilirsiniz. Büyük riskler almak yerine daha küçük bir risk alarak da kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Eğer 5000 TL birikiminiz varsa ve bunu ticaret yapmak için kullanmak istiyorsanız, düşük sermaye ile yapılacak iş fikirlerini tercih edebilirsiniz. Peki, 5000 TL ile ne iş yapılır? İşte o alternatifler…

E-ticaret Sitesi 

Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında internetten satış yapabileceğiniz e-ticaret siteleri geliyor. İnternetten kıyafet, ayakkabı, ev eşyaları, aksesuar, organik ürün ya da herhangi bir grup ürünün satışını yapabilirsiniz. E-ticaret paketlerinden satın alarak aylık 150-500 TL arasında değişen rakamlar harcayarak siteyi kurabilirsiniz. Ucuz maliyetli ürünleri üzerine belirli rakamlar koyarak sitenizden satabilirsiniz.

Bardak Mısır 

Alışveriş merkezleri ve caddelerde kurulan bardakta mısır stantları hemen her yerde iş yapıyor. Bunun için Franchise alabilir ya da kendi markanızı oluşturabilirsiniz. Bardak mısır stantları kurma işleri ortalama 5000 TL’den başlıyor.

Çubukta Waffle Standı 

Son dönemde popüler olan yiyecek standlarından biri de çubukta waffle. Franchise alarak ortalama 4000 ile 6000 TL arasında değişen maliyetler ile stand kurabilirsiniz.

Çiğköfteci Dükkanı 

Lezizhan Çiğköfte markasının franchise’ını alarak bir çiğköfte dükkanı açabilirsiniz. 5000 TL franchise bedeli bulunuyor.

Emlak Danışmanlığı 

Düşük sermaye ile yapılacak işler arasında emlak danışmanlığı da yer alıyor. Büyük firmaların Franchise’ını almak size pahalıya patlayabilir. Onun yerine merkezi bir yerde emlak dükkanı açabilirsiniz. İnternet de satışlarınızda size yardımcı olacak. Sahibinden, Hurriyet Emlak gibi sitelere elinizdeki kiralık ve satılık gayrimenkullerin ilanını vererek satış olanağınızı arttırabilirsiniz.

Meyve Suyu Standı 

Kadıköy, Taksim gibi merkezlerin çarşılarında ya da alışveriş merkezlerinde taze meyve suyu standı kurmak da düşük sermaye ile yapılacak işler arasında. Bildiğiniz üzere sağlıklı yaşam son dönemde oldukça popüler. İnsanlar artık alışveriş merkezlerinde kahve yerine taze meyve sularını tercih ediyor. 5000 TL ile yapılacak işler arasında meyve suyu standı da yer alıyor.

Düğün Fotoğrafçılığı 

Organizasyon işleri size daha pahalıya patlayabilir. Onun yerine düğün, kına, mezuniyet gibi etkinliklerde fotoğrafçılık yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için iyi bir fotoğraf makinesine ve birkaç aparata ihtiyacınız olacak. Düğün fotoğrafçılığı da 5000 TL ile yapılacak işler arasında yer alıyor.

Çiçekçi Dükkanı

Merkezi bir yerde ya da yayanın geçtiği sokaklarda çiçekçi dükkanı açabilirsiniz. Maliyeti 5000 TL’yi geçmeyen çiçekçi dükkanlarında doğru lokasyonu seçmek önemli.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 3 Aralık 2016 - 10:04:22

Benzer Konular

Yukarı Çık