Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

2017 Yılı Hesap İşletim Ücretleri

Bankalar, bankada vadesiz hesabı olan müşterilerinden yılda iki kez olmak üzere düzenli olarak hesap işletim ücreti adı altında ücret almaktadır. Her bankanın aldığı hesap işletim ücreti farklılık göstermektedir. Banka da hesabı olan tüm müşterilerden hesabı kullansınlar ya da kullanmasınlar bankalar bu hesap işletim ücretini tahsil etmektedir. Bu ücreti ödemek istemeyenlerin bankada olan hesaplarını kapatmaları gerekmektedir. Kullanılmayan hesapların kapatılması her zaman daha mantıklıdır. Hesaplar açık olduğu sürece hesap işletim ücreti ödemek gerekir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan banka vardır. Bu bankalardan bir kaçını örnek verecek olur isek, Kuveyt Türk, Yapı Kredi Nuvo ve Finansbank’ın en para hesabını verebiliriz. Hesap işletim ücreti alan bankaların aldıkları ücretler değişmek ile beraber yılda iki kez alınan bu hesap işletim ücretleri aşağıda yazılmaktadır.

2017 yılı hesap işletim ücretleri henüz belli olmamak ile beraber 2016 yılı ücretleri şu şekildedir:

QNB Finansbank hesap işletim ücreti 140 TL’dir. Yapı Kredi Bankası 120 TL, Garanti Bankası 126 TL, İş Bankası 100 TL, İNG Bank 120 TL, Akbank 110 TL, HSBC bankası 117 TL, Ziraat Bankası 80 TL, Halkbank 60 TL, Vakıfbank bankası 96 TL, Denizbank 114 TL ve TEB yani Türk Ekonomi Bankası da 100 TL’dir.

//www.kredisorgulama.org/bankalarin-hesap-isletim-ucreti

Hesap İşletim Ücreti Ödenmeyen Durumlar

Hesap işletim ücreti alan bir bankanın müşterisi olan ve hesap işletim ücreti ödemek istemeyenler bazı koşullar altında hesap işletim ücreti ödemezler. Mesela vadesiz mevduat hesabına iki adet otomatik ödeme talimatı verenler hesap işletim ücreti ödemezler. Ayrıca bu bankalardan birinde maaş müşterisi olanlar, bağlı oldukları kurum anlaşma yaparken hesap işletim ücreti alınmamasını anlaşmaya dahil etmiş iseler de hesap işletim ücreti alınmaz. Bunların dışında da birikim hesapları ile öğrencilere ait olan hesaplardan da bankalar hesap işletim ücreti talep etmez.

Vadesiz Mevduat Hesabı Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bankalara ait olan hesap işletim ücretleri yukarı da yazdığımız gibidir. Bu ücreti ödemek istemeyenler kullanmıyor iseler bu vadesiz hesabı kapatabilirler. Eğer ki kullanıyor iseler de iki adet otomatik ödeme talimatı ile de bu ücreti ödemekten kurtulabilirler. Maaş müşterileri de zaten genel olarak hesap işletim ücreti ödemezler. Hesap işletim ücreti iadesi ve

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 22 Ekim 2016 - 3:03:30

Benzer Konular

Yukarı Çık