Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

2017 Kosgeb Destekleri, Kursları ve Projeleri

Kosgeb yeni iş kurmak isteyen, yaptığı işi geliştirmek büyütmek isteyen, personel kadrosunu genişletmek isteyen, faizsiz ödeme avantajları ile kredi kullanmak isteyen, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılıp firmasının tanıtımını yapmak isteyen kısacası girişimciyim diyen Kobiyim diyen herkese destek vermektedir.

Detay: KOSGEB Nedir, KOSGEB Başvuru Şartları

2017 Kosgeb den yararlanmak isteyen her girişimci ya da her kobi öncelikle web adresine kayıt ve aktif olması gerekmektedir. Size tanınan kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile kosgeb e giriş yapmanız ardından, sistem size ait bir Kobi Uzmanı atar, bulunduğunuz yılın Kobi beyannamesinin doldurulması gerek. Bağlı bulunduğunuz Kosgeb Hizmet Müdürlüğüne teslim etmeniz durumunda, evraklarını Kobi Uzmanı tarafından incelenip eksiklik olmaması durumunda Genel Destek Programı ekranını aktif hale getirir ve size uyan her desteğe başvuru yapabilir, uygun bulunmanız halinde destek oluru ödemesi alabilirsiniz. 2017 Kosgeb hibe kredisi ve destekleri ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Kosgeb Genel Destek Programını ele alalım;

 • Yurtiçi Fuar Destekleri
 • Yurtdışı İş Gezisi Destekleri
 • Tanıtım Destekleri
 • Eşleştirme Desteği
 • Nitelikli Eleman Desteği
 • Danışmanlık Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Enerji Verimliği Desteği
 • Tasarım Desteği
 • Sınai Mülkiyet Hakları Desteği
 • Belgelendirme Desteği
 • Test Analiz, Kalibrasyon Desteği
 • Bağımsız Denetim Denetçi Desteği
 • Gönüllü Uzmanlık Desteği
 • Lojistik Destek

İlgili: Kosgeb Destekleri ve Başvuru Formu

Yurt İçi Fuar Desteği:

Bu destek, katılımı yapılacak fuarlarda, Fuar Organizatör Kuruluşlar tarafından temini yapılan boş yer için kira, stant, dekorasyonu, katılımcı kataloğu, alanının genel düzenlemesi ile ilgili hostes, güvenlik ve temizlik ile ilgili gerekli olan hizmet giderlerini kapsamaktadır.

Yurt Dışı İş Gezisi Desteği:

Bu destek Yurt Dışı İş Gezisi Programlarında işletme yetkilileri yada temsilcilerinin konaklama ve ulaşım giderlerini kapsamaktadır.

Tanıtım Desteği:

Bu destek kataloğu masraflarını, yayınlanan veya dağıtılan basılı yayınlara reklam verme masraflarını, Web ve Mobil Tabanlı tanıtım masraflarını kapsamaktadır.

Eşleştirme Desteği:

Bu destek ihracat yapan ya da bu potansiyeli olan işletmelerin danışmanlık desteğini vermektedir.

Nitelikli Eleman Desteği:

Bu destek işletmenin son 12 aylık SGK hizmet listesinde yer almamış, kısacası yeni istihdam edeceğiniz, yükseköğretim kurumundan mezun ve işletmenizde yarı zamanlı ya da part time olmaksızın çalışacak elemanlar için verilir. En fazla iki personel için destek alabilirsiniz. Desteğin süresi 24 aydır. 2 yıllık meslek yüksekokulu mezun personel için 1. 500 TL, 4 yıllık yüksekokuldan yada fakülteden mezun personel için 2. 000 TL, yüksek lisans ve üzeri dereceden mezun olan personeller için 2. 500 TL aylık destek verilir. Bordro da aldığı ücret net olarak görünmesi şarttır, asgari geçim indirimi, prim yada ikramiye gibi yapılan ek ödemeler dahil edilmemektedir.

Danışmanlık Desteği:

İşletmenizin genel yönetimi, insan kaynakları mali işler gibi konularında alınacak danışmanlık hizmetini kapsamaktadır. Desteğin üst limiti 15. 000 TL yi geçmemektedir.

Eğitim Desteği:

İşletmenizde pazarlama, üretim, mali işler, finans vs. gibi başlıklarda alacağınız eğitim masraflarını kapsamaktadır. Eğitime yalnızca işletmenizin sahibi, sigortalı çalışanı yada ortağı hizmet alabilir.

Enerji Verimliliği Desteği:

Bu destek işletmenizin enerji sektöründe yer alması yada bu konuda hizmet alması gerekmektedir. Desteğin maksimum limiti 30. 000 TL dir.

Tasarım Desteği:

İç Mimarlar Odası, Tasarımcılar odası gibi Üniversitelerden ürün tasarımı konusunda hizmet almanız durumunda destekten yararlanılabilir. Desteğin maksimum limiti 22. 500 TL dir.

Sınai Mülkiyet Hakları Desteği:

Türk Patent Enstitüsünde alınacak her bir belge için yapılacak giderlerin karşılanması içindir. Desteğin maksimum limiti 30. 000 Tl dir.

Belgelendirme Desteği:

Akredite edilen kuruluşlardan alınacak belgelerin giderleri için verilen destektir.

Test, Analiz ve Kalibrasyon Desteği:

İşletmenizin kamu yada üniversitelerin kurmuş olduğu laboratuvarlardan test analiz, malzeme, muayene gibi hizmetleri için alacağınız hizmet giderlerini karşılar. Desteğin maksimum limiti 30. 000 TL dir.

Bağımsız Denetim Desteği:

Bağımsız denetim yapan Mali Müşavirler, kuruluşlardan alacağınız hizmetlerin giderlerini kapsar. Desteğin maksimum limiti 15. 000 TL dir.

Gönüllü Uzmanlık Desteği:

Gönüllü uzman kişilerden alacağınız hizmetler, uzmanların konaklama ve ulaşım gibi giderleri için verilen destektir. Desteğin maksimum limiti 15. 000 TL dir.

Lojistik Destek:

İşletmenizin Uluslar arası ticarete teşvik edilmesi amacı için verilmektedir. İhracat, nakliye ve sigorta giderlerini karşılar.

Kategori: KOSGEB
Yazar: Tarih: 30 Ekim 2016 - 2:49:23

Benzer Konular

Yukarı Çık