Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


10 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar

0 km ya da 2.el araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, elindeki peşinatı ile birlikte bankadan taşıt kredisi kullanarak 48 aya kadar vade ile araba satın alıyor. 0 km araçlarda kefil ön şartı gibi şartlar bulunmamakla beraber, 2.el araç alımları için bazı kriterler bankalara göre değişiklik gösteriyor. Onlardan biri de almak istediğiniz aracın yaşı. Bazı bankalarda 2.el taşıt kredilerinde aracın yaşı 5 yaş ile sınırlı tutulurken, bu rakam bazı bankalarda 8, bazı bankalarda da 10 yaşa kadar çıkabiliyor. Ülkemizdeki araba fiyatları malum. Durum böyle olunca da vatandaşlar çareyi daha uygun fiyatlı ve daha eski modelli araba almakta buluyor. Almak istediğiniz aracın yaşı 8 ile 10 arasındaysa, her bankadan taşıt kredisi alamayabilirsiniz. Peki, hangi bankalar 10 yaşa kadar taşıt kredisi veriyor? Bankaların 2.el taşıt kredisi için yaş sınırı neler?

Garanti Bankası

Birçok banka 2.el araç alımlarında araç yaşını 6 ya da 8 yaş ile sınırlı tutarken, Garanti bankasında kefil ön koşulu ile 10 yaşa kadar araçlar için 2.el taşıt kredisi bulunuyor. Uygun faiz oranları ile 48 aya kadar vade seçeneği ile alabileceğiniz bu krediden almak istediğiniz aracın ekspertiz değerinin %70’ine kadar yararlanabilirsiniz. Bankadan 10 yaşında bir araç için kredi almak isterseniz; örneğin 30 bin TL kullandığınızda %1,44 faiz oranı ile aylık 1126 TL taksit ödersiniz. Toplam masraflar ise 457 TL’dir. Banka, 6 ile 48 ay arasındaki tüm vade seçenekleri için %1,44 faiz uygulamaktadır.

Yapı Kredi

10 yaşa kadar araçlar için taşıt kredisi veren bir diğer banka da Yapı Kredi. 48 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanabileceğiniz bu kredi türünde aylık %1,27’den başlayan faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Bütçenize göre farklı ödeme seçenekleri ile alabileceğiniz Yapı Kredi 2.el taşıt kredisinde almak istediğiniz aracın yaşı maksimum 10 olabilir. Birçok bankada bu rakam maksimum 8’dir. Bankadan 10 yaşındaki araç için aracın ekspertiz değerinin %70’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. 2.el araçlar için aylık faiz oranı %1,29’dur. Bu kredi kapsamında; bankadan 36 ay vadeli 40 bin TL taşıt kredisi almak isterseniz; 210 TL dosya masraflı bu kredi tutarı için aylık 1452 TL taksit ödersiniz.

Vakıfbank

Yapı Kredi ve Garanti Bankası’nın dışında 8 yaşa kadar taşıt kredisi veren bankalar da bulunuyor. Onlardan biri de Vakıfbank. 36 aya kadar vade seçenekleri ile bankadan 8 yaşa kadar araçlar için kredi alabilirsiniz. 37 ile 48 ay arası vade seçeneklerinde ise maksimum 5 yaşına kadar olan araçlar için bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredi türünde kasko sigortası yapılmaktadır.

QNB Finansbank

5 yaşına kadar olan araçlar için 48 ay, 6 ile 8 yaş aralığındaki araçlar için de 36 aya kadar vade seçenekleri ile QNB Finansbank’tan 2.el taşıt kredisi alabilirsiniz. 2. el araç alımları için alacağınız kredi türünde, teminat olarak satın alacağınız araç alınmaktadır. Sabit taksitli, 3 ayda bir ödemeli ya da anapara ertelemeli gibi bütçenize göre farklı ödeme planlarından yararlanabilirsiniz.

 

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 31 Ocak 2017 - 8:00:55

Benzer Konular

Yukarı Çık