Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Konut Kredisi Hesaplama 2016

Hepimiz Mortgage kelimesini biliyoruz değil mi?Ziraat konut kredisi yeni evi olacakların yada olan evini değiştirmek isteyenlerin kullanabileceği kredi türü.Hayatımıza dahil olan ‘mortgage’kelimesinin türkçe hali anlamı zaten durumumuzu açıklıyor ‘uzun zamanlı ipotekli konut kredisi’. Elindeki imkanlarla ev sahibi olamayanların imdadına yetişti.Son zamanlarda ülkemizin her şehrinde konut inşaatları artmakta bunu fırsat bilen bankalar konut kredileri sunup çeşitli kampanyalar sunarak bunu kullanma imkanı sağlıyorlar.Kira ödemek yerine kendi evinin taksitini ödeme imkanı sunan bu sistem ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir fırsat.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu 2016

Başvuru sırasında belirttiğiniz evi almak için şartlar uyduğunda o eve banka ipotek koyuyor ve sizde böylece kredi taksitlerini ödemeye başlıyorsunuz. Durum böyleyken Ziraat Bankasının sunduğu konut kredisi imkanı 120 aya kadar vade imkanı sunuyor. Beğendiğiniz ve bankaya sunduğunuz bu evi ekspertiz görerek fiyatının %75’ine kadar kredi kullanma imkanı sunuyor. Bankanın gerekli görmesi durumunda ek teminat isteyebiliyor. Kredi kullanımı boyunca hayat,konut ve zorunlu deprem sigortası yapılıyor.

Ziraat Bankası konut kredisine başvurmak için Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, gerekirse azami iki ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğal gaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi,gelir belgesi isteniyor ancak banka prosedürlerine bağlı olarak başka belgelerde istenebilmektedir. Olur da ev almaya karar verirseniz Ziraat Bankasının internet sitesinde konut kredisi hesaplama aracı bulunuyor. Çekmek istediğiniz toplam tutarı,ne kadar vade istediğinizi ve ödemeyi ne zaman yapabileceğinizi bile yazıp hesaplatabiliyorsunuz.

Kategori: Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 5 Mart 2016 - 9:15:10

Benzer Konular

Yukarı Çık