Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Katılım Hac ve Umre Ödemesi

Katılım bankaları faiz oranlarıyla değil kar ve zarar oranları ile çalışmaktadır. Çünkü çoğu kişi faizin caiz değil anlayışıyla bankalara faizli para yatırmazlar. Çoğu kişi diyorum çünkü bir çoğunluk ta, dinimizin yasakladığı faizi pek umursamamakta. Dinimiz kar ve zarar oranları ile çalışmayı caiz kılmıştır. Bu nedenle Katılım Bankalarının amacı bu tür insanların yatırım yapabilme imkanları sunmaktadır. Bu konuda bir çok kişinin kafası karışık olmasına rağmen yinede din adamları bu konuda caiz olduğunu söylemekte. Katılım Bankalarının bir çok hizmetleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de Hac ve Umre ödemesi.

Ziraat Katılım Bankasıdan bu ödemeden yararlanabilirsiniz. Dünya gözüyle  Hac ve Umre ye gitmek isteyen milyonlarca insan var. Ama Hacca gitmek bir çok kişinin bütçesinin karşılayamayacağı miktarlarda. Bu yüzden bir çok kişide yıllarca para biriktirmekte. Ama bu parayı biriktirirken bu hayalimizi gerçekleştiremeyiz. Belki bu 5 yıl sonrasına ertelemek demek. Allah korusun başımıza bir şey gelirse, hiç bir anlamı kalmayabilir. Bu nedenle Ziraat Katılım Bankası Hac ve Umreye gitmek isteyen müslümanlara rahatlıkla hacca gitmesini sağlamaktadır. Bu sayede hayalinizi de ertelemeden ve belkide yaşınız daha genç iken bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

hac ve umre ödemeleri

hac ve umre ödemeleri

Ziraat Katılım Hac ve Umre Ödemesinden Faydalanma

Tabi Ziraat Katılım Bankasından bu şekilde bir ödeme almak caiz mi diye kendinizce bir çok yerden araştırma yapabilirsiniz. Kendi içinizin rahat olabilmesi açısından. Yada bizzat Ziraat Katılım Bankasından öğrenebilirsiniz.  Peki bu ödemeden yararlanmak isteyenler ne yapmalı?

Size en yakın bir Ziraat Katılım bankasına giderek. Ziraat Katılım dan aldığınız başvuru formunu doldurmanız gerekir. Finansmana konu hizmete ilişkin proforma fatura, yani sizin hac ihtiyaçlarınızı gösterecek düzenlenmiş fatura, nüfus cüzdanı, kişinin çalışma durumunu gösteren gelir belgesi yada emekliyseniz emekli cüzdanınız, gerekli görülmesi halinde istenecek kefil belgeleri ile  Hac ve Umre ödemesine başvurabilirsiniz. Bütçenize uygun kar oranları ile 36 ay vadelere bölünebilmektedir. Sizde Hac ve Umre ziyaretlerinizi yaptıktan sonra uygun taksit oranları ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz de, 0850 220 50 00 numaralı müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

Kategori: Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 30 Nisan 2016 - 9:49:14

Benzer Konular

Yukarı Çık