Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Katılım Bankası Personel Alımı

Her banka personel ihtiyacı için sınava tabi tutarak almaktadır. Çoğu banka dört yıllık üniversite mezunu ve en az iki yıllık mezunları tercih etmektedir. Bunun yanında Bankacılık,iktisat ve işletmenlik başta olmak üzeri almaktadır. Ziraat Katılım Bankası personel alımı için çok zorlu bir sınava tabi tuttuğunu biliyoruz. Yazılı sınav, sözlü sınav, toplu sözlü sınav gibi sınavlar uygulamaktadır. Yazılı sınavda bilgilerini, sözlü sınavda kendine olan güvenlerini, toplu sınavda da topluluk ortamındaki davranışlarını ölçmektedir. Amaçları kendilerine kalifiye en yüksek elemanları seçmek. Çoğu bankalarda yaş sınırı koymaktadırlar. En fazla 28 yaş belirlemektedirler. Son zamanlarda daha yeni kurulmuş olan Ziraat Katılım Bankası da personel ihtiyacını karşılamak için ilanlar vermektedir. Şubat ayında personel ihtiyacının karşılamak için yazılı sınav yapmıştır.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası Sınav Sonuçları Mülakattan Sonra

Ziraat Katılım Bankası diğer bankalar gibi faizle ile çalışan bir banka değil. Kar ve zarar oranları ile çalışan bir bankadır. 27 Şubat 2016 yazılı sınavı kazanmış kişileri, iki şehirde mülakatlar düzenlenecektir. İstanbul ve Ankara da yapılacaktır. Mülakatlar 12 Nisan ve 21 Nisan arasında yapılacaktır. Mülakata   katılacak olan adayların yanında nüfus cüzdanları, diploma ve geçici mezuniyet belgesi, erkeklerden askerlik durum belgesi, ikametgah belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.

Ankara mülakat adresi: Ziraat Bankası Eğitim Bölüm Başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı İstanbul Yolu No:10 Varlık- Yenimahalle ANKARA İstanbul daki mülakat adresi ise, Ziraat Bankası Eğitim Bölüm Başkanlığı, Hodyar Mahallesi Şeyhulislam Hayrİ Efendi cad. No 12 Bahçekapı Fatih İstanbul olarak belirlenmiştir. 2016 yılı içerisinde daha bir çok personel alım ilanları yenileyeceklerini de ilanlarında yazmışlardır. Çünkü Ziraat Katılım Bankası daha yeni bir banka olduğu için daha Türkiye geneli şube ağları daha gelişmemiştir. Ama hızlı bir şekilde büyüme eğilimindedir. Bu nedenle personel ihtiyaçlarını en kısa zamanlarda karşılamak için belirli aylar da ilanları yenilenecektir.

Ziraat Katılım Banka mülakatlarında özellikle sizin diksiyonunuza, giyiminize, ve sordukları sorulardaki pratik zekanıza bakacaklardır. Çünkü bankacılık hayatınızda bir problem karşısındaki çözüm odaklı olabilmeniz sizin artı puan almanıza sebep olacaktır.

Kategori: Personel Alımı Yapan Bankalar, Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 27 Nisan 2016 - 10:00:58

Benzer Konular

Yukarı Çık