Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Genç Kartıma Öğrenim Kredisi Yatmıyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından gençlerin öğrenimlerini kolaylaştırabilmek için sunulan öğrenim ve katkı kredisi hizmetleri Ziraat Bankası ile olan anlaşma gereğince Genç Kart hesaplarına yatmaktadır. Bunun için başvurusu kabul edilen öğrenciler kredilerin veya bursların ödeneceği zamanlarda kartlarını belirlenen Ziraat Bankası noktalarından alabilmektedir. Ziraat Bankası Genç Kart hem hesap kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede öğrenciler kredi kartı almadan hesaplarını ve çeşitli işlemlerini değerlendirebilmektedir.

2016 yılında yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim kredilerinin miktarında artış oldu. Buna göre lisans öğrencileri aylık olarak 400 TL alabiliyorken yüksek lisans öğrencileri 800, doktora öğrencileri ise 1200 TL aylık olarak öğrenim kredisi alabiliyor. Öğrenim kredileri kişilerin TC kimlik numaralarına göre değerlendiriliyor.

Bu miktarların her ay düzenli bir şekilde yatmaması durumunda hemen Ziraat Bankası ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Eğer öğreniminizde herhangi bir sorun yoksa öğrenim kredinizin kesilmesi ve yatmaması bankadan kaynaklı bir sorundur.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 26 Temmuz 2016 - 5:04:50

Benzer Konular

Yukarı Çık