Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Genç Bankkart Şikayetleri

Genç Bankkart Ziraat Bankasının üniversite gençlerine burs paralarını çekmeleri için verdiği bir karttır. Devletin üniversite gençlerine geri ödemeli veya tam burs harçlığı vermektedir. Geri ödemeli olarak bursları kabul olan üniversite öğrencilerini 2 yıllık veya dört yıl boyunca her ay 400 TL vermektedir. Öğrenimleri bittikten sonra çalışmaya başladıklarında maaşlarından bir kısım eğitim olarak kesilmektedir. Ziraat Bankası’ nın üniversite öğrencilerine verdiği Genç Bankkart ile alışveriş imkanları ve ek bir  ödeme  limitte belirlemektedir. Çoğu genç bu limitlerini bir daha ki ay burslarından kesilmesi şartıyla kullanmaktadır. Ama bir çok Genç Bankkart şikayetlerin de bu limit haber verilmeden kesilmekte. Bunun için banka müşteri hizmetlerini arasalar da bir sonuç alamamaktadırlar.

Ziraat Bankası Genç Bankkart ile İnternetten Alışveriş Yapımıyorum

Diğer en çok şikayetleri ise, Genç Bankkartlarıyla internetten alışveriş yapamamalarıdır. Bu konu hakkında ise bir sonuca maalesef bir çözüm bulunamamıştır. Ayrıca bir kısım internetten alışveriş yapabilse dahi taksitli alışveriş yapamıyor. Bu nedenle tek çekim yapmak zorunda kalınıyor.

Ziraat genç Bankkart

Ziraat genç Bankkart

Başka bir şikayet ise, ek limitten kullanan gençler, burs parası yattığında teknik bir hatadan ek limitten kullandıkları kesilmiyor ve kartlarında borç gözüküyor. Bir müşteri hizmetlerini de arayıp bunun çözümünü istemediğiniz taktirde, kartınız kapatılabilir. Sonra bu problemle uğraşmamak için bu gibi sorunları baştan çözümlemeniz daha iyi olacaktır. Birçok kişinin de Genç Bankkartını kredi kartı gibi kullanamıyor. Yani alışverişlerinde geçersiz onay vermekte. Hatta ATM lerde bile teknik bir hata yüzünde kullanılmaya biliyor. Ziraat bankasının vermiş olduğu Genç Bankkartın çiplerinde sorunlar olabiliyor. Genç Bankkartınızın ciplerini bozulmaması için dikkatli muhafaza etmenizde yarar var.

Diğer en fazla şikayetler ise, kaybolan Genç Bankkartılarının bir yenisinin gelmesi iki üç haftayı bulabiliyor olması. Bu konuda Genç Bankkartınızı kaybetmemeniz sizin için daha iyi olabilir. Daha sonra kartınızın gelmeme sorunların yaşamak istemiyorsanız. Anlaşılan Ziraat Bankası’nın üniversite gençlerine vermiş oldukları Genç Bankkart biraz teknik yönünden eksik bir kart.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 10 Nisan 2016 - 10:07:14

Benzer Konular

Yukarı Çık