Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası’ndan Kredi Çekmek İçin Gerekli Olan Belgeler

Ziraat Bankası bünyesinde çeşitli krediler bulunmaktadır. Bu krediler için gerekli olan evraklar da birbirinden farklı olabilmektedir. Ziraat Bankası kredileri, bireysel ihtiyaç kredileri, konut, taşıt ve tarımsal kredilerden meydana gelmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Bu krediler arasında yer alan tüketici kredilerinde gerekli olan belgeler ise şunlardır; başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, kredi almak isteyen kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi ve gerekli durumlarda şube tarafından istenebilecek diğer belgeler.

Konut kredilerinde ise şu belgeler gereklidir; başvuru formu, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi, banka tarafından gerekli görülürse en az ay öncesine ait müşteri adına kayıtlı sabit telefon, elektrik, su veya doğalgaz faturalarından herhangi birisinin fotokopisi, çalışma durumunuza göre gelir belgesi.

Ziraat Bankasından Kredi Çekmek

Serbest meslek mensupları için, bağlı olunan meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi ile birlikte tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetelerinin fotokopilerinin bankaya bildirilmesi gerekmektedir.

Kategori: Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 25 Şubat 2016 - 12:20:04

Benzer Konular

Yukarı Çık