Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu ve Sonucu

Ziraat bankası çok eskilere Osmanlıya kadar uzanan bir geçişi bulunan bir bankadır. Süreklilik gösteren banka tüm finansal konularda müşterilerine destek olmaktadır. Kredi kartından kredi çekme işlemlerine, hesap açma işlemlerinden yatırım işlemlerine, EFT ve havale gibi transfer işlemlerinden yatırımcı ilişkilerine kadar her türlü hizmeti hızlı bir şekilde vermektedir. Ziraat bankasının neredeyse bulunmadığı hiçbir il yoktur. Yakın çevrede bir ziraat bankası bulamazsanız bile 7/24 müşteri hizmetlerini arayarak hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

Ziraat bankası kredi kartı başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

-Herhangi bir şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ya da aktif olarak bankacılık hizmetlerini biliyorsanız internetten, cep telefonundan, müşteri hizmetlerinden ve ATM’lerden kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan başvuru hemen değerlendirmeye alınıp geri dönüş sağlanarak süreç başlatılmaktadır. Yaklaşık 10 ila 15 gün içerisinde kart size ulaştırtılmaktadır. Bu süre zarfından önce başvuru sonucunuzu öğrenmek isterseniz şubeye gidebilir veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru sonucunuz onaylanıp kredi kartınız basıldıktan sonra elinize geçecektir. Kredi kartını aldığınızda yapmanız gereken ilk iş şifre belirlemektir. Her türlü işlemi yapabildiğiniz müşteri hizmetlerini arayarak kart şifresi belirleme talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat kredi kartı başvurusu yaparak alışverişlerde kendinize kolaylık sağlayabilir sürekli cebinizde harcayabileceğiniz para bulundurabilirsiniz. Kart ile ilgili harcamalarınız, ödeme işlemlerinizi ve borçlarınızı ATM’lerden kredi kartı işlemleri bölümünden görebilirsiniz. Ödeme işlemlerinizi ATM dışında otomatik ödeme talimatı vererek hesaplarınızdan tahsil edilmesini sağlayabilir, mobil şube veya telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızın limiti az veya fazla ise çağrı merkezini arayarak düşürülmesini veya arttırılmasını talep edebilirsiniz.

İlgili: TC Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Kayıt

İnternet alışverişlerinizde kredi kartını kullanabilir taksitli alışverişler yaprak ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Güvenlik zafiyeti yaşadığınızı düşünürseniz veya çaldırıp, kaybederseniz hiç beklemeden şubenize gelerek ya da çağrı merkezini arayarak bu durumu bildirmeli kapatma işlemlerini gerçekleştirerek yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı ile ilgili uygulanan prosedürler ve faizler başvuru sırasında imzalatılan sözleşmede yer almaktadır. Size kredi kartı çıkaracak banka çalışanı bu sözleşmenin tarafınızca okunmasını sağlamalıdır. Sözleşmenin bir benzerini tarafınıza teslim eder. Ayrıca kart size ulaştığında zarf içerisinde size bilgilendirme amaçlı evraklar gönderilir.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 9 Kasım 2016 - 10:49:19

Benzer Konular

Yukarı Çık