Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Dosya Masrafı İadesi

Ziraat bankası kredi dosya masrafı iadesi şu anki en kolay alınabilen iadedir. Kredi dosya masrafı iadeleri için gerekli olan evraklarla Tüketici Hakem Heyetlerine ya da mahkemelere başvurmak gereklidir. Buradan çıkan sonuca göre hareket etmek gereklidir.

Ziraat bankası genel müdürü Hüseyin Aydın, meclisteki KİT komisyonunda konuşurken ”

Çalışanlarımızın ve şube yetkililerimizin masraf limitini artırma yetkileri yok, aksine indirme yetkileri bulunmaktadır. Hemen hemen aldığımız bütün komisyonları geri vermekteyiz. Tüketici artık mahkemeye gitmesin talep etsin, biz ödeyelim dedik. Zaten mahkemeleri kaybediyoruz neden müşterilerimizi üzelim, bürokrasiyi aradan kaldıralım ” dedi.

Bunları duyan tüketicilerde şubelere akın etti. Fakat şubeler tüketicileri Tüketici Hakem Heyetleri’ne yönlendirdiler. Sebebi sorulduğunda da yasanın böyle çıktığını ve bunda bir değişiklik yapamayacaklarını söylediler. Fakat diğer bankalardan farklı olarak Tüketici Hakem Heyetinde savunma yapmayarak, haksızlıklarını kabul ettiklerini ve süreci mahkemeye taşımadan tüketici lehine haklarından feragat ettiklerini bildirdiler.

Buradaki amaçlarının tüketiciye eziyet etmeden işlemlerin yasal prosedürle çözülmesini sağlamak olduğunu söylediler.

Ziraat bankasından da kredi masraf iadesi almak isteyenler evraklarını tamamlayarak kaymakamlıklardaki Tüketici Hakem Heyeti’ ne başvurmalıdır.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 30 Nisan 2015 - 9:07:45

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. mehmet er dedi ki:

    tüketici hakem heyetinden karar 10,04,2015 tarihinde geldi türkiyenin en büyük bankasından haber bekliyorum.

  2. berkan dedi ki:

    Dosya Masrafı İadesini Alacağım

  3. Faruk Çelik dedi ki:

    dosya masrafı iadesi için hakem heyetinin kararı çıkalı bir ayı geçti ödeme ne zaman yapılacak öğrenmek istiyorum

Yukarı Çık