Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası İş Yeri Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni bir iş yeri açmak ya da mevcut iş yerini geliştirmek, mevcut iş yerinin borçlarını kapatmak isteyen iş yeri sahipleri için düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile verilen Ziraat Bankası İş Yeri Kredisi ile size kazanç sağlayacak fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Yeni bir ofis, büro, dükkan ya da mağaza açmak mı istiyorsunuz? Ticarete atılmak ya da sahibi olduğunuz dükkanı daha da büyütmek istiyorsanız, siz de bankanın bireysel işyeri kredisinden yararlanabilirsiniz. 10 yıla varan vade seçenekleri ile alabileceğiniz Ziraat Bankası işyeri kredisi için alabileceğiniz maksimum kredi tutarı satın almak istediğiniz dükkanın ekspertiz değerinin %75’ine kadardır.

İş Yeri Kredisi Almak İçin Şartlar Neler? 

Bu kredi türünden yararlanabilmek için öncelikle bir iş yeri açıyor ya da mevcut bir iş yeri sahibi olmanız gerekmektedir. Yani iş yeri kredisinden yalnızca iş yeriniz için yapacağınız harcamalar ve yatırımlarda kullanabilirsiniz. Ayrıca birçok dükkan sahibi, işyeri borçlarını kapatmak için de uygun faiz ve uzun vade seçenekleri sunan Ziraat Bankası iş yeri kredisi fırsatlarından yararlanıyor. İş yeriniz için finansman desteğine ihtiyacınız varsa, siz de bu kredi türünden yararlanabilirsiniz. Peki, ihtiyacınız olan belgeler neler?

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

  • Nüfus kağıdının aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Vergi levhası
  • Şirket ortakları için vergi levhası ya da gazetede yer alan kuruluş ilanı fotokopisi,
  • Son üç yılı belgeleyen gelir tablosu
  • İkametgah belgesi

Banka, gerekli gördüğü durumlarda başka evraklar da talep edilmektedir. Ziraat Bankası işyeri kredisi başvuruları banka şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında bankadan alacağınız başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İşyeri Kredisi Hesaplama Aracı 

Aylık %1,26 faiz oranı ile 120 aya varan vade seçenekleri ile yararlanabileceğiniz bu kredi türünde faiz oranları; kişinin kredi notu, mevcut finans durumu, kredi sicili gibi durumlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bankadan 60 Ay Vadeli 50.000 TL  almak isterseniz aylık ödemeleriniz 1234 TL ve toplam geri ödeme tutarı 74893 TL olacaktır.

Ziraat Bankası’nda ayrıca ortak işyeri kredisi de bulunuyor. Minimum 2 kişi ve maksimum 5 kişi ortak olarak yapılacak işler için alabileceğiniz bu kredi türünde, ortakların düzenli bir gelirinin olması gerekiyor. Bu kredi türünde de 120 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Bireysel işyeri açmak ya da iş yerinizi geliştirmek için Ziraat Bankası işyeri kredisi‘nden, ortak bir iş yeri, dükkan ya da mağaza açmak istiyorsanız da Ortak işyeri kredisi’nden yararlanabilirsiniz.

 

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 11 Kasım 2016 - 4:25:03

Benzer Konular

Yukarı Çık