Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bireylerin evlenmelerini teşvik etmek ve desteklemek için bazı düzenlemeler yapmaktadır.Bunlardan bir tanesi de evlenecek kişilere verilecek kredileri desteklemektir.Devlet desteği verilen bankalardan bir tanesi olan Ziraat bankası da bu düzenlemeler çerçevesinde evlilik kredi vermektedir.Ziraat Bankasından alacağınız evlilik kredisi evlilik durumunda daha kolaylıkla alabileceğiniz bir tür kredisidir.Böylece düğün ve çeyiz ihtiyaçlarınız için evlilik kredisi size çözüm sunmuş olacaktır.

Ziraat Bankasından 2 çeşit evlilik kredisi alabilirsiniz:

ziraat bankası evlilik kredisi 2016

ziraat bankası evlilik kredisi 2016

Devlet Destekli Evlilik Kredisi:

18 yaşını doldurmuş her birey başvurabilir,yaşta üst sınır 27 yaşdır. 3 yıllık dönemde aylık düzenli olarak para yatıracakları bir evlilik kredisi hesabı açtıracaklardır.Yatırdıkları paraya ilave olarak her ay devletin destek miktarıda devlet tarafından yatırılacaktır.Bu miktar en fazla 3 yıl boyunca 5 bin TL’dir.Böylece siz 5.000 lira yatırdığınızda devlet desteği ile birlikte 10.000 TL olarak çiftlere geri ödenecektir.Evlenecek olan erkek veya kadın herkes bu sistemden faydalanabilir.

Faizsiz Evlilik Kredisi: Piyasa koşullarına göre daha düşük faiz oranlarına sahip bir tür ihtiyaç kredisidir.Kolay bir şekilde alabileceğiniz bu kredi için TC kimlik numaranız olduğu bir kimlik,ikametgah ve isminize düzenlenmiş elektrik,su,telefon vs. faturası ile şahsen Ziraat Bankasına başvurmanız gerekmektedir.

18-24 yaş sınırında ve ağır bir suç ile cezalandırılmamış olmak koşuldur. Eğer üniversite mezunu iseniz yaş sınırı 26 yaşa kadar uzatılabilmektedir. Ayrıca evlenmek için maddi durumun yetersiz olması da kredi için gereklidir. Faizsiz 1 yıl geri ödemeksizin 10.000 TL evlillik kredisi alabilirsiniz. Kredinin geri ödeme süresi en fazla 4 yıllık bir süredir. Eğer evliliğin ilk yılında çocuk olursa ödeme başlangıcı 1 yıl daha ertelenebilir.

Kategori: Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 7 Şubat 2016 - 11:31:46

Benzer Konular

Yukarı Çık