Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Altın Fiyatları

Ziraat Bankası sayesinde altın birikimlerinizi kazançlı hale getirebilirsiniz. Üstelik altınlarınızı evde saklamak yerine daha güvenli bir yer olan bankaya koyabilir ve devlet güvencesinden de yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası altın fiyatları üzerinden yapılan işlemlerin değerlenmesi sayesinde yatırımlarınızı TL ve diğer para birimlerine çevirebilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından yapılan gram altın işlemleri, 995/1000 saflıkta yapılmaktayken Vadesiz Altın Mevduatı işlemleri, 1000/1000 saflıktaki altın karşılığında uygulamaya konulmaktadır. Bundan dolayı altın mevduat hesap türlerine de dikkat edilmelidir.

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası altın işlemleri yatırım hesapları üzerinden gerçekleşmektedir. Bununla birlikte Ziraat Bankası Vadesiz Altın Mevduatı işlemleri, vadesiz mevduat hesapları kullanılarak yapılmaktadır. Ziraat Bankası altın hesabı açarak 100 bin TL üzerindeki birikimlerinizi devlet sigortasına alabilirsiniz. Ziraat Bankası altın işlemlerinde yer alan ve uygulanan faiz oranlarının da piyasalardaki altın fiyatlarına göre belirlendiği bilinmelidir.

Altın yatırımları her zaman güvenli olan ve tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle piyasaların dağınık olduğu ve euro ve doların çok farklı noktalarda bulunduğu dönemlerde altın yatırımından vazgeçilmemelidir.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 22 Nisan 2016 - 8:32:44

Benzer Konular

Yukarı Çık