Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yüzde Yüz Konut Kredisi

Yüzde yüz konut kredisi nedir? Yıllarca kirada oturup, boşa ödeme yapmaya devam etmek yerine, bankalardan kredi alarak, hem ev sahibi olabiliyorsunuz, hem de boşa ödeme yapmamış oluyorsunuz. Geçtiğimiz son on yıl içerisinde ülkemizde de aktif olarak kullanılan ve pek çok kişinin ev sahibi olmasını sağlayan konut kredileri ile, binlerce kişi, hayalini kurduğu eve sahip oldu.

Yüzde yüz konut kredisi, bankaların peşinat istemeden talep edene konut kredisi vermesi durumudur. Bilindiği gibi bankalar, ev kredisi verirken genel olarak, evin maliyetinin belli bir yüzdesini ödüyorlardır. Yani yine belli miktarda bir birikmişiniz yoksa, ev sahibi olamıyordunuz. Bir taraftan kira ödeyip, diğer taraftan da birikim yapmak da neredeyse imkansız bir hal alıyordu. Bu şekilde mağdur olan ve yıllarca, ev sahibi olmadan kira ödeyen müşterileri için bankalar, evin bedelinin tamamını ödedikleri bir kredi kampanyası tasarladılar.

Bu sayede peşinatsız konut kredisi alma şansınız doğmuş oldu. Bankaların müşterilerine özel sunduğu, yüzde yüz konut kredisi kampanyaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, çalışmak istediğiniz bankaların şubelerine direkt olarak başvuru yapabilirsiniz.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 29 Nisan 2016 - 12:27:48

Benzer Konular

Yukarı Çık