Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurtdışından Türkiye’ye Para Gönderme

Çoğumuzun işin içinden çıkamadığı bir konudur yurt dışından bize para gönderildiğinde ne yapmamız gerektiği. Bunun değişik yolları var, gelin şimdi bu yolları birlikte inceleyelim.

 

PAYPAL PARA GÖNDERME

İlk olarak önerebileceğimiz yöntem paypal yöntemidir. Paypal ile karşılıklı iki hesap arasında e-posta ile para gönderilmesi esasına dayanır. Mevcut kredi kartınız ve ya mevduat hesabınızla sorunsuz şekilde para gönderme ve para alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union Para Gönderme

Bir diğer yöntem Western Union. Bir çok bankada bulunan Western Unıon sayesinde para göndermek istediğiniz kişinin adını, soyadını, ülkesini, göndermek istediğiniz tutarı, kendi kişisel ve iletişim bilgilerinizi girdiğinizde gönderdiğiniz tutar iletilir.

Moneygram Para Gönderme

Moneygram da kullanabileceğiniz kolay yöntemlerden birisi. Moneygramın iki seçeneği mevcut; hızlı ve ekonomik. Hızlı olanı seçtiğinizde 10 dakika içinde, ekonomik olanda ise 3 günde hesaba geçmekte.

Transferwise İle Para Gönderme

Transferwise en güvenilir ve en ekonomik yöntem olarak kayıtlara geçmekte. google plus hesabınız il kolayca üye olarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bazı bankalar bu yöntem için ille döviz hesabı olması gerektiğini söylese de türk lirası hesabıyla işlem yapabileceğiniz bankalar mevcut.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 25 Ocak 2016 - 6:52:17

Benzer Konular

Yukarı Çık