Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurt Dışından Kredi Nasıl Alınır?

Yurt dışı ile ilgili bankacılığın nasıl yapıldığı hakkında pek çok soru, daha önce de okurlarımız tarafından yöneltilmekteydi. Bu konuda ve genel anlamda sorulara cevap verecek şekilde olan yazılarımız da sitemizde yayımlandı. Diğer bir soru olan yurt dışından kredi nasıl alınır sorusunun cevabı da bu yazımızda yanıt bulacak. Yurt dışı ile ilgili bankacılık yapabilmek için ilk olarak yurt dışında bulunulan ülkede kredi notunun uygun olması ve o ülkede oturma izninin olması gerekmektedir.

Oturma izninin mutlaka olması gerekmektedir. Çünkü bu izin olmadan bankadan kredi alınamaz ve hesap dahi açılamaz. Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin kefil olarak veya başkası adına kredi çektirmesi için o kişilerin de yurt dışında akrabasının olması gerekmektedir.

Yani sizin oturma izniniz yoksa, yurt dışında bulunan akrabanız sizlere kredi çekebilir. Bankalardan kredi alacak olan kişilerin herhangi bir sicil kaydı ile ilgili sorununun olmaması ve yurt dışına çıkış yasağı gibi sorunlarının da olmaması gerekir. Bunun yanında aracı kurumlar ile de kredi yurt dışından çekilebilir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 25 Mayıs 2016 - 8:14:41

Benzer Konular

Yukarı Çık