Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurt Dışından Kredi Çekmek

Yurt dışında, milyonlarca Türk yaşamaktadır. Bununla birlikte üçüncü nesil hatta dördüncü nesil kişiler, Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde yaşamını sürdürmektedir. Almanya ve diğer ülkelerde yaşayan kişiler, yaşadıkları şehirlerde bulunan bankalar ile işlem yapabilmektedir. Çünkü burada bulunan kişilerin çoğu oturma iznine sahiptir. Hatta bir çoğu vatandaşlık bile alabilmektedir. Yurt dışından kredi almak isteyen kişilerin yapması gereken en önemli işlemlerden birisi bankaların kredi faiz oranlarını araştırmaktadır. Bunun yanı sıra Türkiye’de bulunan bankalardan da kredi alınabilmektedir.

Gurbetçilere Mortgage

Gurbetçilere Mortgage

Yurt dışında yaşayan ve Türkiye’den kredi çekmek isteyen kişiler de sayı olarak çok fazladır. Bunun için Türkiye’de yer alan bankalar, Türk vatandaşlarına özel kredi imkanları sunabilmektedir. Bu kredi imkanlarını kullanmak isteyen kişiler öncelikle Garanti Bankası tarafından verilen Gurbetçi Mortgage kredisinden yararlanabilir. Yurt dışında yaşayan Türklerin çoğu, konut ve araç kredisi çekmek istemektedir. Yani genelde anlamda talep, konut ve taşıt kredilerinedir. Taşıt ve konut kredisi almak isteyen kişilerin öncelikle döviz üzerinden teminat göstermesi ve yurt dışındaki bankaların istedikleri evrakları temin etmesi gerekir. Türkiye’de bir çok banka bu konuda gurbetçilere yardımcı olmaktadır.

Yurtdışı kredi danışmanlık

Yurtdışı kredi danışmanlık

Gurbetçilere Kredi Veren Bankalar

Garanti Bankası kredisinin yanı sıra ING Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk ve Ziraat Bankası gibi bankalar, bu kişilere yardımcı olmaktadır. Türkiye’deki bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin vekalet üzerinde kredi alması da söz konusudur. Bununla birlikte işlemlerin yeterli miktarda yapılabilmesi için her zaman bankaya bir teminat verilmesi gerekmektedir. Bankalara verilen teminatlar, taşıt ve konut kredileri açısından çok büyük önem arz etmektedir. Türk bankalarından konut kredisi alarak Türkiye’de bir ev sahibi olabilirsiniz. Diğer yandan Türk bankalarından kredi çekerek bu kredilerinizi yurt dışında yani yaşadığınız ülkede değerlendirebilirsiniz.

Bankaların sunmuş olduğu avantajlı gurbetçi kredilerini takip etmek bu aşamada çok önemlidir. Vergi borcunun olmaması, kredi notunun yeterli olması, daha önce bankalar ile yapılan işlemlerde herhangi bir aksamanın olmaması yurt içi ve yurt dışında kredi almak isteyen kişilerin sahip olması gereken şartlardan birkaçıdır. Diğer evrakların neler olduğu da bankalardan kolay bir şekilde öğrenilebilir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 26 Nisan 2016 - 8:10:46

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. imdat dedi ki:

    Şu an hiç bir banka kredi vermiyor. SSK ile çalışıyorum. Takibim olduğu için ne yapmam gerekiyor. Başkasının üzerine çek diyorsanız kim kime bu zamanda çeker.

Yukarı Çık