Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurt Dışından Gelen Para Kaç Günde Hesaba Geçer?

Bankalar ile yurt içinde ve yurt dışında kolay bir şekilde para gönderilebilmesi için IBAN numarası kullanma sistemine geçilmiştir. IBAN sistemi sayesinde Türkiye’de ve dünyada istediğiniz noktaya para gönderebilirsiniz. Üstelik online olarak yapılan, internet ve cep telefonu bankacılığının kullanılması ile gönderilen havale ve eft işlemlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Yurt dışından gelen paranın da gün içerisinde hesaba geçmesi bu sayede mümkün olmaktadır. Aynı gün içerisinde işlem yapmak isteyen ve çeşitli bankalar ile para göndermek isteyen kişilerin IBAN numarasını kullanması gerekmektedir. Bu numara ile yurt içine ve yurt dışına para gönderebilir ve aynı şekilde yine para alabilirsiniz. Üstelik aynı bankalar ile yapılan işlemlerde herhangi bir kesinti de yapılmamaktadır. Yurt dışı ile yabancı para birimleri üzerinden işlem yapan kişilerin de o para birimine ait olacak şekilde bir hesap açması gerekmektedir. Bu hesap üzerinden aynı gün içerisinde para aktarımı yapılabilmektedir. Yurt dışından gelen para bu şekilde kullanılabilmektedir.

para transferi

para transferi

Yurt dışından alışveriş veya başka amaçlı olarak para gönderme işlemlerinde SWIFT ve IBAN önemlidir. Hızlı para transferi için Western Union kullanabilirsiniz tabii biraz masrafları olmaktadır.

Yurt dışından para gönderenler paypal hesabınıza para yatırabilirler . Kredi kartı ile kolayca yatırmaları mümkündür. Sizde buradan ortalama 3-4 gün içinde banka hesabınıza ufak bir kesintiyle paraya alabilirsiniz.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 4 Nisan 2016 - 9:26:05

Benzer Konular

Yukarı Çık