Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Konut Kredisi

Yurt dışında yaşayıp ev almayı düşünen vatandaşlar için bankaların sunmuş olduğu konut kredisi imkânı bulunmaktadır. Bankaların sunduğu bu imkândan faydalanmak isteyen birçok yurttaşlarımız bulunmaktadır. Misafirperverliğiyle bilinen Türkiye yurt dışından gelen vatandaşlarımıza kucak açmış ve bankalarda bu kolun bir parçası olmuştur. Yurt dışında gelir elde etmek için çalışan bireylerin yatırım amaçlı bir plana atılması gerektiğinde yapmış olduğu şey bir ev satın almak. Bütçesinin karşılayamadığı durumlarda bankalardan konut kredisi alıp aynı zamanda almış olduğu evi kiraya verip oradan gelen gelir ile de Konut Kredisi borcunu rahatlıkla ödeyebilmektedir.

Yurt dışında Yaşayanlar için Kredi

Yurt dışında yaşayan bireyler için konut kredisi verilirken döviz cinsinden Türk Lirası karşılığında istenirse Türk Lirası olarak karşılayabilme imkanı da sunmaktadır. Bunun gibi bir çok faydalı imkanlar bulunmaktadır. Örneğin; Yirmi ay vadeyle alınan konut kredisi montgage ürünleri seçildiğinde 240 ay ile 300 ay arasında değişebilen vade ile ödeme şansına sahip olabiliyor. Yurt dışında yaşayan bireyler için ‘Gurbetçi Mortgage’ konut kredisini 500.000 TL veya döviz karşılığı Türk Lirası tutarındaki kredileri 240 aya kadar vade ile ödemek isteyenlere sunmuş bulunuyor.

Türk Lirası karşılığı döviz ne anlamaya geliyor derseniz; Bankacılık sektöründe 2009 yılında yapılmış düzenleye Türkiye de ki finansal şirketlerin yabancı para cinsinden konut kredisi ve benzeri bütün krediler için dövizle kredi kullanmaları engellenmiştir.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için ev kredisi imkanı sunan bankaları sıralayacak olursak (Yapı Kredi Bankası-Mortgage,  İş Bankası, ING Bank, Deniz Bank, Kuveyt Türk) diye sıralayabiliriz. Yurt dışında yaşayan kişilerin konut kredisi masrafları Türkiye de yürütülen kredi ürünlerinden bir farkı olmadığını da bildirmek durumundayız.

Kategori: Genel, İNG Bank, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 22 Aralık 2015 - 8:05:04

Benzer Konular

Yukarı Çık