Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurt Dışında Yaşayan Türklere İhtiyaç Kredisi

Türkiye dışında yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’de bulunan bankalardan da kredi alabilmektedir. İhtiyaç kredilerini alabilmek için öncelikli olarak Türk vatandaşlığının da devam etmesi gerekir. Bilindiği gibi yurt dışında kredi çekebilmek için en az oturma izninin olması gerekmektedir. Oturma izninin yanı sıra kredi notu ve diğer şartları da yerine getirmek gerekmektedir. Çünkü yurt dışında, Türkiye’de olan bankalara göre kredi çekmek çok daha zordur. Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin, bu bankaların sağladığı şartların her birisini yerine getirmesi gerekmektedir.

Yurt dışında yaşayan Türkler için tüketici kredisi imkanı.

Yurt dışında yaşayanlara kredi

Yurt dışında yaşayanlara kredi

Yurt dışında yaşayan Türkler için ihtiyaç kredisi alabilmenin koşullarından birisi yeterli bir kredi puanına sahip olmaktır. Kredi notu yurt içinde ve yurt dışında çok önemlidir. Bunun nedeni bankaların uluslar arası alanda çok daha sıkı kriterler uygulamasıdır. Yurt dışında yaşayan Türklerin genel olarak işlemlerinin yapılması için de belgelerin Türk bankalarına teslim edilmesi gerekir. Yurt Dışında yaşayan Türkler için Türkiye’de kredi veren bankaların başında Garanti Bankası gelmektedir.

 

garanti bankası kredi

garanti bankası kredi

Garanti Bankası Gurbetçi Mortgage kredisi ile birlikte yurt dışındaki Türklere çok özel avantajlar sunuyor. Türkiye’de özellikle Mortgage konusunda uzman bir banka olan Garanti Bankası, yurt dışında yaşamasına rağmen Türkiye’de ev almak isteyen kişiler özel bir kredi fırsatı sunmaktadır.

Garanti Bankası Gurbetçi Mortgage ürünü sayesinde gurbetçilere çok özel fırsatlar sunduğunu duyurdu. Garanti Bankası, yeni mortgage ürünü ile birlikte yurt dışında yerleşik olarak yaşayan Türk vatandaşlarına Türkiye’den satın alacakları konutlar için özel kredi seçeneğini bulunduruyor. Buna göre yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları TL bazında veya dövize endeksli olarak mortgage kredisi alabiliyor. Üstelik birbirinden uygun ödeme seçeneklerini içeren bu kredi içerisinde Garanti Bankası ihtiyaçlara yönelik fırsatlar sunuyor.

240 Ay Vadeli Kredi Hesaplama

Kredi içerisinde maksimum 240 ay vade veriliyor. Bu vadeler ile birlikte sunulan üründe, 500.000 TL veya karşılığı döviz tutarında kredi kullanmak da mümkün oluyor. Garanti Bankası Mortgage kredilerinden yararlanmak isteyen gurbetçilerin hemen belgelerini Garanti Bankası’na teslim etmesi gerekiyor. Pasaport belgelerinin yanı sıra yurt dışında yaşandığını belirten evraklar ile birlikte satın alınacak olan konutun da tapu fotokopilerinin belirtilmesi gerekiyor.

Kategori: Garanti Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 25 Nisan 2016 - 8:33:27

Benzer Konular

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Saliha dedi ki:

    Selam ipotek kredisi müracaatı yapacaktım evim var eski yenilemek istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yukarı Çık