Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

YILBAŞINDA CUMA GÜNÜ VE AREFE GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala tatil yapılacak gün sayısı da belirlenmeye başladı. Kamu kurumlarında 2 Ocak 2016 cumartesi ve Pazar gününün tatil edilmesiyle birlikte özel sektör ve kamu bankalarının hangi günler tatil yapacağı merak konusu oldu. Bu nedenle Cuma günü bankalar açık mı yoksa kapalı mı sorusuna yanıt aramaya başlayan kişiler yapması gereken işleri erteleyip ertelememe konusunda bir düşünce içerisine girmiştir.

Bu sorulara yanıt arayanlar için hemen belirtmek isterim ki 2 Ocak 2016 günü kamu çalışanları izinli olup tatillerine devam ediyorlar. Fakat bütün bankalar faaliyetlerini devam ettiriyorlar. 31 Aralık 2015 günü bankalar normal çalışma süreleri gibi tam gün çalışacak. 1 Ocak 2016 Cuma günü ise resmi tatil olduğundan bütün bankalar tam gün kapalı olacaktır.

Arefe günü bankaların açık yada kapalı olması hükümetin vereceği karar doğrultusunda düzenlenmektedir. Hükümet eğer bayram tatiline arefe günü tatilini de ekler ve resmi tatil olarak kabul edilirse arefe günüde tatil edilmiş olur ve bankalar da arefe günün de resmi tatil haklarını kullanmış olurlar.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Aralık 2015 - 11:35:59

Benzer Konular

Yukarı Çık