Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yerli Elektrikli Araç Projesinde Son Durum

Döviz kuruna göre değişen petrol fiyatları bunun yanı sıra yurt dışı üretimi olan araçların pahalı fiyatları derken ve tam da bıkmış iken müjde niteliğinde bir haber merhaba dedi bize yerli elektrikli araç. Bu proje tüm haberler de medya da yerini aldı ve tüm duyurular yapıldı. Bakalım yerli elektrik araç projesinde son durum ne?

Tamamen çevre dostu hem cebimizi hem de doğayı düşünen bir tasarımla oluşturulan yerli aracımız bizi rahatlıkla baş başa bırakıyor. Durum şöyle ki araç sadece 100 km yolda 2 TL yakıt harcıyor. Hayal gibi bir gerçek ile karşı karşıyayız. Bunun yanı sıra aracın tüm malzeme ve yedek parça üretimleri Türkiye de olacağından fiyatları da uygun olacak. Yedek parçaya onlarca para harcamaya son. 2019 yılında seri üretime başlanacağı duyuruldu. Artık trafikte yerli otomobillere rastlayabileceğiz.

Yerli elektrikli araç projesinde son durum bu şekilde tüm düzenlemeler yapılıyor ve eksikler belirlenerek tamamlanıyor. Biraz daha sabrettikten sonra bizde bu araca sahip olabileceğiz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 26 Ekim 2015 - 11:20:05

Benzer Konular

Yukarı Çık