Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

YENİ İŞ KURMA MALİYETİ NEDİR?

Eğer babadan kalma bir servetimiz yok ise hayatımızı çalışarak geçirmek mecburiyetindeyiz. Aslında çalışma eylemi yıllar süren bir eylemdir. Ders çalışma ile başlar. edindiğimiz meslek ile çeşitlik kurum ve kuruluşlarda para kazanmamız  ile devam eder. Önemli olan ne kadar mutlu olup olmadığımızdır. Ülkemizde maalesef sevdiği işi yapmayan bir dolu birey mevcut.

Hemen hemen herkesin kafasında hayalini kurduğu , kendi işinin patronu olduğu bir iş vardır. Hedefleriniz ne kadar büyük ne kadar küçük bu sizinle alakalı. Ancak uzun yıllar devam eden ve birikim yaptığımız bir planımız yok ise genelde yapmak istediğimiz işe en başından başlamamız bizim için en doğrusu olacaktır.

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur?

Son zamanların bazı trendlerinden bahsetmemiz gerekir ise , internetten satış yapmak, cafe açmak, avm’de stand açmak gibi meslekler ile karşılaşıyoruz.

iş kurma maliyeti

iş kurma maliyeti

En basiti İnternetten Satış .Mesela düğün ile ilgili olan her şeyi satabilirsiniz hatta fikirlerinizi bile, biraz da yaratıcılığınız var ise nikah şekeri , kına hediyelikleri hazırlayabilirsiniz. Maliyetlerinden bahsedersek oldukça düşük olacaktır. Bu işte en zor olan müşteri bulabilmektir. Siparişinizi aldıktan sonra en fazla 100 TL ile 1000 TL arasında bir sermaye ayırabilir ve satmaya başlayabilirsiniz.

Bir diğer trend iş ise Avm Standları. İş yapan Avmler de oldukça gözde. Bu standlar gıda üzerine de olabilir takı çanta vs üzerine de Maliyetleri ise 1000 TL ile 20000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Ülkemizde neredeyse her haneye iki otomobil düşmektedir. Bu durumda otomobil ile ilgili meslekler de oldukça revaçta. Örneğin bir Oto bakım merkezi veya daha basit olacak şekilde bir Oto yıkamacı açabilirsiniz. Franchise veren markaların maliyetleri 25000 TL civarında iken basit bir oto yıkamacıyı 15000 TL gibi bir rakama mal edebilirsiniz.

Cafe açmak eğlenceli hayalleriyle bir hayli ilgi çekici gözüküyor. Maliyetlerine bakmak gerekirse yine yerli markaların franchise sistemleri 50000-60000 TL civarında değişiklik gösteriyor. Dükkanımı kiralarım dizaynımı yaparım yine de müşteri çekerim diyorsanız tabi maliyetiniz çok daha düşük olabilir.

Örnek verdiğimiz bu meslekler kendi işimi yapmak istiyorum deyip bir yerden başlamak isteyenler için. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 22 Aralık 2015 - 8:12:14

Benzer Konular

Yukarı Çık