Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yazın Dolar ve Altın Fiyatları Ne Olur?

Dolar ve altın fiyatları son dönemlerde belirli bir standarda ulaşsa da yaz aylarında bu iki yatırım aracının ne olacağı merakla bekleniyor. Dolar fiyatlarını son zamanlarda yükselme trendinde olması ile birlikte altının fiyatlarının çeyrek olarak 180 TL civarında dolaşması bu iki önemli piyasa aracının yazın düşme eğilimi göstereceğini beklentiler arasında koyuyor. Diğer yandan Euro ile birlikte Dolar kurlarının faiz indirimlerini beklemesi ve FED üzerinden gelecek rapora göre bir değişime uğraması da gelecek günlerde söz konusu olabilir. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte düğün mevsiminin artması ise gözleri altın fiyatlarına çevirdi.

dolar ve altın fiyatları

dolar ve altın fiyatları

Cumhuriyet altınının ve çeyrek altının fiyatlarının yüksek olması nedeniyle yazın bu altınları kullanacak olan kişilerin fiyatların hangi doğrultuda ilerleyeceğini merakla bekliyor. Piyasaların güvenli olması durumunda altın fiyatlarının istenilen seviyeye gelmesi de altının dalgalı piyasalarda sığınılacak bir liman olmasını sağlıyor.

Son dönemlerde, geçtiğimiz iki ayın dalgalı piyasalarını atlatan borsa ve diğer yatırım kurları, yaz döneminde gerçekleşecek ekonomik hareketlilikten olumlu anlamda da etkilenebilir. Ayrıca Hükümet ve Merkez Bankası politikaları da burada belirleyici olabilir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 28 Nisan 2016 - 1:00:08

Benzer Konular

Yukarı Çık