Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yatırım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatırım yaparken öncelik bilmemiz gereken kendimiz. İstediğimizi ve neler isteyebileceğimizi belirlemek lazım. Daha sonra yatırımı ne için yapacağımızı ve alabileceğimiz riskleri belirlemek gerekir. Unutmayalım ki finans piyasalarında yatırım yapacaksak riskin her zaman var olduğunu kabullenmek gerekir. Yatırımın fiyatı artabilir de azalabilir de. Yatırım yapacağınız ürünün bilgilerini ve taşıyacağı riski bilmiyorsanız bu işe kalkışmamak en güzeli.

Büyük riskler alınarak kısa sürede yüksek kazanç elde etmek mümkün değildir sadece bazen tesadüf denk gelir. Tek bir yatırım aracına bütün birikiminizi yatırmak yerine farklı araçlara bölüştürün yapacağınız vadenizi de seçenekleştirin. Bütün birikiminizi örneğin 1 yıl vadeye koyarsanız aniden ihtiyacınız olduğunda zor duruma düşebilirsiniz.

Türkiyede Yatırım Yapmanın Avantajları

Ve unutmayın kesinlikle borç alarak yatırım yapmayın. Geçmişte kazandırmış bir yatırım aracının gelecekte de her zaman kazandıracağı söylenemez.

Doğrudan yatırım yapmak istiyorsanız danışmanına yada uzmanın elinden çıkmış raporları inceleyin eğer ki danışmanınızın sizi yanlış yönlendirdiğinden şüpheleniyorsanız bunu Türkiye Sermaye Piyasaları Birliğine bildiriniz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 14 Şubat 2016 - 11:29:24

Benzer Konular

Yukarı Çık