Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yatırım için Ev Mi Alsam Arsa Mı Alsam?

Para kazanmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu zor şartlar altında herkes biriktirdiği üç-beş kuruş parayı iyi bir yatırıma harcayıp ilerleyen zamanlarda kar etmek istiyor. En popüler yatırım yöntemleriyse ev veya arsa almak. Peki hangisi daha karlı? Şimdi dikkatlice okuyunuz:

Ev satın almak kısa vadede daha karlıdır. Prim yapacağını düşündüğünüz pahalı muhitlerden veya sitelerden konut henüz inşaat halindeyken satın alın. Mümkünse tanıdığınız bir emlakçıya da müteahhitten indirimli alın. Bu şekilde çok daha ucuza mal olacaktır. Nasıl gözüktüğü sizin için önemli değil, yatırım amaçlı alıyorsunuz. Önemli olan elden çıkardığınızda veya kiraya verdiğinizde -ekonomik durumunuza bağlı- iyi gelir sağlayacak bir yerleşim yerinde bulunması.

Arsa satın almak ise uzun vadede konut yatırımına oranla çok daha fazla kar getirecektir. Fakat riskleri de aynı ölçüde daha fazladır. Ev satacak insanı her zaman bulursunuz ama arsa satın almak gibi büyük bir işe herkes kalkışmaz. Arsaya yatırım yaptığınızda eliniz boş kalmanız her zaman muhtemeldir. Bundandır ki arsalarla ilgili ve konu hakkında bilgi sahibiyseniz bu yatırımı tercih etmelisiniz.

Hangi yatırım çeşidini seçerseniz seçin, malınızı elden çıkarmak için her zaman doğru zamanı beklemelisiniz. Bu işe yatırdığınız parayı katıyla geri almak için gireceksiniz ve zarar etmek istemezsiniz. Piyasayı her zaman araştırmalı ve güncel bilgiye sahip olmalısınız. Yatırım yapmak her halükarda riskli ve cesaret isteyen bir olaydır. Gerçekten bu konudaki bilginize güvendiğiniz ve finansal olarak hazır olduğunuz zaman yatırım yapın. Borca girerek yatırım yapmaktan kaçının. Elinizdeki parayı kullanmak her zaman akıllıca ve daha az riskli olacaktır.

Kategori: Diğer, Genel
Yazar: Tarih: 20 Ocak 2016 - 2:18:52

Benzer Konular

Yukarı Çık