Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yatırım Amaçlı Ev Satın Almak İsityorum

Konut kredilerindeki avantajlardan sonar ev satın almak yalnızca oturmak için değil yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyenlere de avantajlar sağladı. Geleceğini garanti altına almak isteyen birçok insan yatırım yollarına başvurur. Yatırım yolları oldukça çeşitlilik sağlasa da garanti yollardan biri de gayrimenkul satın almaktır.

Kredi yollarından faydalanarak satın aldığımız ev olsun veya nakit birikimiz ile sahip olduğumuz ev olsun yatırım amaçlı alınan her ev için çevredeki bazı şartlara bakmak gereklidir. Son yıllarda inşaat firmaların yapmış olduğu yeni projeler özellikle gelişen birçok bölgelerde bulunuyor. En çok yatırım amaçlı düşünülen ev tipi ise 1+1 evler oluyor. Büyük inşaat firmalarının neredeyse her projesinde bulunan bu ev tiplerinden satın alarak yatırım yapan vatandaş sayısı oldukça fazla.

konut kredisi peşinatları

konut kredisi peşinatları

Bu sektörde dolandırıcılığında son yıllarda oldukça fazla artış gösterdiğini varsayarsak yatırım yapmadan önce bazı durumlara dikkat etmemiz gerekiyor. Evin tapu fotokopisi ile tapu dairelerinden detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Evin bulunduğu arsayı inceleyebilir ve araştırabilirsiniz. Yatırım amaçlı alınan evlerin büyük bir kısmının kiraya verildiğini düşünürsek almış olduğunuz evin aylık kira miktarını da civardaki diğer evlerden araştırıp öğrenebilirsiniz. Evinizin aylık aidat bedeli de oldukça önemlidir. Ayrıca yatırım amaçlı alacağınız evin bölgesi oldukça önemlidir. Bölge ile ilgili her türlü gelişmeyi takip edip yeni projelerin olup olmadığını araştırabilirsiniz. Örneğin; hastane, metro, okul gibi..

Tüm bu noktaları araştırıp doğru noktada doğru yatırımı yapar isek hem kira geliri ile kazanç sağlar hem de ileride evimizin satın aldığımız miktardan oldukça fazla katlandığına şahit oluruz.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Ocak 2016 - 8:25:50

Benzer Konular

Yukarı Çık